назад

Встановлення факту постійного проживання на території України

Пан Микола ціле життя прожив на Тернопільщині. У 1974 році йому було видано паспорт громадянина СРСР, який був втрачений у 1987 році.

З різних причин чоловік не зміг отримати паспорт, який є не просто документом, що посвідчує особу громадянина, а й ключем до для укладання цивільно-правових угод, здійснення банківських  операцій, отримання різного виду соціальних допомог.

Влітку 2022 року  Микола звернувся до міграційної служби для оформлення необхідного документу, проте, у видачі паспорта громадянина України йому було відмовлено та рекомендовано звернутися до суду для встановлення факту постійного проживання на території України.

Таким чином, чоловік був позбавлений належного соціального захисту та права брати активну участь у політичному та громадському житті країни. З моменту народження він постійно проживав на території України.

Чоловік звернувся до Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Оскільки пан Микола не мав жодних документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, то він є суб’єктом права на безоплатну вторинну правову допомогу з питань встановлення в судовому порядку фактів, що мають юридичне значення.

Для надання безоплатної вторинної правової допомоги місцевим центром призначено адвоката Михайла Маланчука.

Правозахисник допоміг зібрати всі необхідні матеріали, щоб підтвердити факт проживання Миколи на території України. Цей факт підтверджується довідкою старостинського округу і є ствердженням того, що станом на 24.08.1991 р. та 13.11.1991 р. проживав й був зареєстрований по місцю проживання. Також, Микола Олексійович довгі роки працював в місцевому колгоспі, про що вказує запис у трудовій книжці. У 1997 році чоловік був знятий з реєстрації місця проживання без вказівки наступної адреси. Таким чином, чоловік живе з паспортом громадянина СРСР без реєстрації місця проживання.

Адвокат Михайло Маланчук проаналізувавши матеріали справи, підготував позовну заяву до Городенківського районного суду. Вивчивши надані матеріали справи та заслухавши пояснення позивача, суд визнав позовні вимоги, цілком обґрунтованими і такими, що відповідають чинному законодавству, прийняв рішення про задоволення позову про встановлення факту проживання на території України.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень:

https://reyestr.court.gov.ua/Review/106947084