назад

Встановлення факту реєстрації шлюбу, який було укладено на тимчасово окупованій території України

У липні 2022 року до юристів Подільського бюро правової допомоги звернулася пані Світлана, якій територіальний підрозділ ДМС України відмовив у заміні паспорта у зв’язку зі зміною прізвища після одруження.

У червні 2022 року  було зареєстровано мій шлюб із чоловіком та видано свідоцтво про шлюб. У моєму паспорті було проставлено відмітку про те, що паспорт підлягає обміну в місячний строк у зв’язку зі зміною прізвища після реєстрації шлюбу. Проте, через збройну агресію рф я з чоловіком була змушена виїхати з міста Херсон. На теперішній час ми проживаємо в місті Подільськ, оформили статус внутрішньо переміщених осіб, я вагітна і ми чекаємо народження первістка», – повідомила юристам пані Світлана.

Обмін паспорта, у зв’язку зі зміною прізвища під час реєстрації шлюб неможливий, оскільки відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Херсоні актовий запис про шлюб складено на паперових носіях та не внесено до Державного реєстру актів цивільного стану громадян тому що доступ до нього тимчасово припинено на окупованих територіях України у зв’язку з оголошенням воєнного стану.

УВАГА! У зв’язку з військовою агресією рф проти України та запровадженням на території України з 24 лютого 2022 року воєнного стану відповідно до Указу Президента України № 64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні”, а також враховуючи постанову Кабінету Міністрів України від 12 березня 2022 № 263 “Деякі питання забезпечення функціонування інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних систем, публічних електронних реєстрів в умовах воєнного стану”, задля забезпечення цілісності інформації та недопущення несанкціонованого доступу до відомостей, що містяться в державних інформаційних ресурсах, що адмініструються ДП “НАІС”, тимчасово було призупинено роботу окремих Реєстрів або можливість здійснення в них реєстраційних дій.

Тож, звернення до суду щодо встановлення факту реєстрації шлюбу, який було укладено на тимчасово окуповані території України та подальше внесення його до Державного реєстру актів цивільного стану громадян це єдиний варіант, який надасть можливість пані Світлані вирішити своє питання щодо заміни паспорта.

Уповноважили для надання правової допомоги юристку Христину Россяєву, яка ознайомилась з наявними у клієнтки документами та підготувала заяву про встановлення факту реєстрації шлюбу .

З’ясувавши зміст заявленої вимоги, вивчивши матеріали справи, враховуючи інтереси заявниці та відсутність заперечень з боку зацікавлених осіб,  суд  задовольнив вимоги заявниці та встановив факт реєстрації шлюбу.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі  судових рішень 505/2618/22