назад

Встановлення факту смерті в бою військовослужбовця Збройних сил України

Війна торкнулась кожної української сім’ї. Хтось був вимушений покинути свою домівку, хтось героїчно захищає Батьківщину у рядах ЗСУ та ТРО, а деяким родинам довелося втратити своїх родичів, які загинули в бою. І на жаль, трапляються випадки, коли тіла героїв неможливо евакуювати з поля бою.

Так сталося й з сином пані Марії. Жінка звернулася до Сновського бюро правової допомоги з питанням стосовно встановлення факту смерті сина на території активних бойових дій при виконанні бойового завдання.

Пані Марія розповіла, що її син, у березні 2022 року, був мобілізований до Збройних сил України. А 12 вересня 2022 року, залишаючись вірним військовій присязі, загинув в бою за нашу Батьківщину під час безпосереднього зіткнення з противником та артилерійського обстрілу з боку збройних сил російської федерації в межах Бахмутського району Донецької області, отримавши поранення не сумісні з життям.

У зв`язку з шквальним вогнем зі сторони противника та проведенням тактичного маневру тіло загиблого солдата з поля бою евакуювати не вдалося. Не дивлячись на бойові дії та важку ситуацію на фронті, командування військової частини провело службове розслідування, за результатами якого встановили, що 12 вересня 2022 року солдат отримав поранення не сумісні з життям, про що склали акт про настання смерті солдата в присутності свідків.

Менський місцевий центр з надання БВПД призначив працівника Сновського бюро правової допомоги – Ірину Литвиненко захищати ынтереси пані Марії в суды.

Узгодивши із заявницею правову позицію та зібравши необхідні документи того ж дня фахівчиня  звернулася до Щорського районного суду Чернігівської області із заявою про встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території.

Після розгляду матеріалів справи суд прийняв рішення про встановлення факту смерті сина пані Марії під час захисту Батьківщини, при виконанні бойового завдання.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №749/41/23