назад

Встановлення факту смерті військовослужбовця на тимчасово окупованій території

До Черняхівського бюро правової допомоги звернулась пані Людмила щодо встановлення факту смерті брата – військовослужбовця, який загинув під час виконання бойового завдання в зоні бойових дій.

Пані Людмила розповіла, що у березні 2022 року її брата Романа призвали на військову службу до лав Збройних сил України. А у травні цього ж року жінка отримала акт про настання смерті брата та відсутність тіла загиблого поблизу с. Троїцьке Попаснянського району Луганської області.

Правчиня  Черняхівського бюро правової допомоги Юлія Поліщук порекомендувала жінці звернутися спочатку до відділу ДРАЦС для отримання відповіді-відмови у видачі свідоцтва про смерть в рамках досудового врегулювання питання.

Як і очікувалось, Черняхівський районний відділ ДРАЦС надав відповідь про відмову у реєстрації смерті брата через відсутність документу встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров’я чи судово-медичною установою.

Після цього юристка з пані Людмилою узгодили правову позицію щодо звернення з позовною заявою до суду про встановлення факту смерті брата.

Черняхівський районний суд Житомирської  області позовну заяву про встановлення факту смерті задоволив.

Після набрання рішенням суду законної сили, представниця системи БПД порекомендувала пані Людмилі звернутися з даним рішенням  до відділу ДРАЦС для отримання свідоцтва про смерть брата.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: 293/994/22.