назад

Встановлювати батьківство загиблого військовослужбовця довелося через суд

Втративши на війні цивільного чоловіка, пані Ірина стикнулася з проблемою щодо оформлення допомоги на їхніх неповнолітніх дітей. За життя чоловіка пара не зареєструвала шлюб офіційно, тож доводити батьківство довелося в суді.

Спільне життя Ірина з Олександром почали ще у 2012 році, за цей час в них народилося троє дітей, яких вони спільно виховували. У лютому 2022 року в зв’язку з російською агресією Олександр став на захист України і, нажаль, загинув під час виконання військового обов’язку. Пані Ірина розпочала оформлення соціальних виплат на дітей по втраті годувальника, однак їй відмовили, оскільки Олександр не встиг визнати своє батьківство.

З цією проблемою Ірина звернулася до Олександрійського бюро правової допомоги. Вивчивши матеріали справи юристка Анна Пономарьова підготувала заяву до суду про встановлення факту батьківства, в якій зауважила, що Олександр за життя визнавав себе батьком дітей, піклувався про них, а вони сприймали його як батька. Зазначене в судовому засіданні підтвердила і мати Олександра.

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області задовольнив позовні вимоги, визнавши батьківство загиблого захисника щодо дітей. Таким чином діти зможуть отримати належні їм після смерті батька виплати.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №2-о/398/131/22