назад

Встановили батьківство загиблого Захисника України

Оксана та Олег проживали в цивільному шлюбі, незабаром у подружжя народився син. Через те, що пара не перебувала в офіційному шлюбі, в свідоцтві про народження батько дитини записаний зі слів матері. 

Минулого року Олега мобілізували до лав ЗСУ. Виконуючи бойове завдання, чоловік загинув. Оксана хотіла оформити пенсію по втраті годувальника, тому по допомогу звернулась до Ємільчинського бюро правничої допомоги, що на Житомирщині. Допомогти жінці взялась завідувачка бюро Алла Садурська.

«Щоб оформити пенсію по втраті годувальника, спершу необхідно встановити факт батьківства Олега відносно сина. Оскільки Олег загинув, вирішити це питання можливо тільки через суд», — коментує фахівчиня.

Юристка склала заяву, в якій просила встановити факт батьківства загиблого Захисника. В якості доказів Алла Садурська додала:

  • довідку старостинського округу про фактичне проживання подружжя разом та ведення спільного господарства;
  • довідку старостинського округу про те, що Оксана провела поховання Олега;
  • довідку ліцею, де навчався син, у якій вказано, що чоловік брав активну участь у вихованні хлопця, цікавився шкільним життям, постійно відвідував батьківські збори, підтримував тісний контакт з класним керівником та адміністрацією закладу;
  • письмові пояснення свідків, що Олег проживав та вів спільне господарство із Оксаною. Під час спільного проживання у них народився син. За життя чоловік визнавав своє батьківство відносно нього, займався його вихованням та утриманням.

Суд розглянув заяву та наявні докази й встановив факт батьківства Олега відносно сина. Скерував копію рішення до відділу ДРАЦС для внесення змін в актовий запис про народження.

Згодом Оксана може оформити пенсію у зв’язку із втратою годувальника. 

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 277/318/23