назад

Встановили факт, що загиблий Захисник України є батьком дитини

Пані Оксана припинила сімейні відносини із чоловіком ще у 2002-му році, але офіційно не зареєструвала цей факт через те, що він давно мешкає за кордоном. З часом вона вступила у близькі стосунки із Русланом, й  у 2006 році в результаті їх спільного проживання народилась донька. Але тому, що Оксана  не розлучилася офіційно, батьком дитини був записаний колишній чоловік.

З початком повномасштабного вторгнення Руслан став на захист територіальної цілісності України  й у квітні 2022 року, виконуючи бойове завдання, загинув. Тоді Оксана звернулась до юристів системи БПД за допомогою у встановлення факту батьківства. За справу взялась завідувач Криничанського бюро правової допомоги Надія Федориненко.

Знаючи, що на полі бою, у загиблих беруть зразки крові на марлевий відріз й потім зберігають їх у Харківському обласному бюро судово-медичної експертизи, юристка направила туди запит. З позитивною відповіддю на нього фахівчиня системи БПД підготувала до суду клопотання про витребування доказів (зразків крові), і суд виніс про це ухвалу. Після отримання зразків крові стало можливим проведення судової експертизи (тест ДНК), який показав 99,99% того, що Руслан є біологічним батьком дитини Оксани.

«Я була проти ексгумації, бо не хотіла тривожити душу свого чоловіка – захисника України, тому дякую юристці системи БПД, за альтернативний підхід до вирішення справи і правову допомогу», – зазначає пані Оксана.

Криничанський районний суд встановив, що Руслан є батьком дитини, та зобов’язав відділ державної реєстрації актів цивільного стану внести зміни у актовий запис.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 178/570/22