назад

Встановити факт народження дитини на окупованій території допомогла юристка Теребовлянського бюро на Тернопільщині

У зв’язку з проведенням активних бойових дій, пов’язаних з військовою агресією російської федерації проти України, багато українців, які вимушено покинули свої домівки, потребують вирішення правових проблем. Зокрема, люди звертаються з питаннями встановлення фактів, що мають юридичні значення (народження, смерть), фактів належності особі документів, підтвердження стажу роботи тощо.

З одним із таких питань до сектору «Теребовлянське бюро правової допомоги» відділу безоплатної правової допомоги Тернопільського місцевого центру з надання БВПД звернулась пані Дарина з Луганської області, з міста Попасна. Жінка не змогла зареєструвати народження дитини та отримати свідоцтво. За словами клієнтки, у квітні вона народила сина у м. Лисичанськ, проте оригінал медичного свідоцтва про народження дитини разом з іншими документами втратила під час евакуації з зони проведення активних бойових дій.
Втрата документа завадила переселенці звернутися до органів ДРАЦС із заявою про реєстрацію народження дитини. Працівники бюро порадили визнавати даний юридичний факт в судовому порядку, тому клієнтка написала звернення на отримання безоплатної вторинної правової допомоги. Для вирішення цієї справи було призначено фахівчиню Тернопільського місцевого центру з надання БВПД Віту Козачинську.
Опрацювавши всі матеріали справи та узгодивши правову позицію з клієнткою, юристка подала до Теребовлянського районного суду заяву про встановлення факту народження дитини. Враховуючи те, що справи даної категорії розглядаються судовим органом невідкладно, то вже на наступний день суд виніс рішення про задоволення позовних вимог, тобто факт народження дитини було встановлено і жінка змогла отримати свідоцтво в органах ДРАЦС.

Рішення по справі в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням 

Довідково. Народження дитини відноситься до загальновідомих фактів згідно ч.3 ст. 82 Цивільно-процесуального кодексу України й не потребує доказування. Таким чином, навіть без наявності довідки про народження дитини та інших документів, необхідних для отримання свідоцтва у органах ДРАЦС, встановлення факту народження дитини цілком можливе через звернення з відповідним позовом до суду.