назад
29.11.22

Виданий обмежувальний припис захистив киянку від сина-кривдника

Під час дії воєнного стану в державі, фахівці київських місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги помічають зростання кількості звернень за правничою допомогою від жінок, які постраждали від домашнього насильства. Більше того, в умовах війни домашнє насильство, стає більш агресивним та небезпечним явищем.

Нещодавно до Київського бюро правової допомоги №7 звернулася пані Ніна з проханням захистити її від сина-кривдника.

З розмови з клієнткою фахівці бюро дізналися, що вона живе разом з сином Олександром, який систематично її ображає, агресивно поводиться, вчиняє скандали, погрожує та кидається в бійку. У зв`язку з постійним психологічним та фізичним насильством, жінка неодноразово викликала поліцію. Однак, притягнення до адміністративної  відповідальності не вплинули на поведінку чоловіка, який відчуває себе безкарним, а агресія з його боку лише зростає.

Оскільки, відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», особи, які постраждали від домашнього насильства мають право на всі види правових послуг, що надає система безоплатної правової допомоги, жінці призначили адвоката Олексія Константинова.

Адвокат, вислухавши клієнтку, склав до суду заяву про видачу обмежувального припису. В якості доказів він додав до заяви копії постанов про притягнення Олександра до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства. У заяві та під час судових засідань адвокат, обґрунтовуючи правову позицію, керувався нормами Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», Цивільного процесуального кодексу, Європейської конвенції про  захист прав людини і основоположних свобод.

При розгляді справ, в яких є прояви домашнього насильства, судді звертаюся до прецедентної практики міжнародних і регіональних судових інституцій – Європейського суду з прав людини, Комітету ООН з прав людини, Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок, Європейського суду справедливості тощо.

Отож, розглядаючи справу, суд врахував та підтримав доводи Олексія Константинова та виніс рішення на користь пані Ніни, задовольнивши підготовлену заяву у повному обсязі. Виданий обмежувальний припис, передбачає заборону кривднику протягом шести місяців перебувати в місці проживання його матері та наближатися ближче, ніж на 300 метрів до місця її проживання.

З рішенням суду можна ознайомитися за посиланням https://reyestr.court.gov.ua/Review/105929170