назад

Вимога про стягнення заборгованості за розподіл газу необґрунтована — судовий наказ скасували

Відповідно до судового наказу з Євгена мали стягнути 2,9 тис. гривень заборгованості за послугу з розподілу природного газу. Оскільки законодавство визначає для боржника 15 днів, щоб оскаржити стягнення, чоловік одразу звернувся до Козятинського бюро правової допомоги.

Євген розповів юристам, що вважає вимогу про сплату заборгованості необґрунтованою, а тому просить допомогти скасувати наказ.

У системі БПД Євгенові, який має право на безоплатну вторинну правову допомогу як людина з низьким доходом, призначили адвоката Ігоря Сімчука.

У заяві до суду адвокат, зокрема, вказав, що його клієнт не підписував жодних документів з оператором газорозподільної системи — ані договору, ані заяви про приєднання. Крім того, наголосив Ігор Сімчук, стягувач не надав до суду доказів визначеної кількості розподіленого Євгену природного газу за газовий рік, що передував відповідному розрахунковому календарному року. А саме на основі цих даних розраховується замовлена потужність об`єкта споживача на розрахунковий календарний рік.

Взявши до уваги аргументи, наведені адвокатом, та оскільки оператор газорозподільної системи не зміг довести наявність в Євгена заборгованості за розподіл газу, суд вирішив скасувати судовий наказ про стягнення з чоловіка коштів.

Водночас стягувачу роз’яснили його право звернутися до суду в порядку позовного провадження.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: 133/289/23.