назад
20.10.22

Виправдувальний вирок замість шести років за гратами

Адвокат, що співпрацює з системою БПД, Євген Бреус у судовому порядку допоміг клієнту довести свою невинуватість в інкримінованому злочині.

З матеріалів справи дізнаємось, що розпивання спиртних напоїв у малознайомій компанії завершилось для киянина Олександра відкриттям кримінальної справи. Так, чоловік, відпочиваючи з товаришем, прийняв його пропозицію продовжити вечір з двома подругами. Як результат – одна з жінок, особиста зацікавленість якої до нового знайомого була зневажена, звинуватила Олександра в крадіжці сумочки та заподіянні тілесних ушкоджень.

Зокрема, постраждала повідомила поліції, що у момент, коли залишилась наодинці з чоловіком, той вдарив її по обличчю та викрав сумочку з особистими речами, серед яких був телефон. В цей же день Олександра затримали та порушили кримінальну справу за ч. 2 ст. 186 Кримінального кодексу України.

Прибувши до управління поліції та ознайомившись з матеріалами кримінального провадження адвокат Євген Бреус виявив ряд процесуальних порушень та зрозумів, що будь-яких доказів, які б прямо або непрямо підтверджували винуватість його клієнта у сторони обвинувачення немає.

Під час судового розгляду, зокрема, було встановлено, що покази потерпілої та свідків суттєво відрізнялись, не знайшов свого підтвердження і факт заподіяння тілесних ушкоджень потерпілій, оскільки та відмовилася проходити судово-медичну експертизу. Більше того, зібрані докази не лише не підтверджували вину чоловіка, а навпаки її спростовують.

У цій справі важливою є й та обставина, що обвинувачення базувалося лише на показаннях потерпілої, яка надала суду свою версію подій, при цьому вказані покази суперечать показам свідків та обвинуваченого.

Отож, про всі порушення проведення слідчих дій Євген Бреус подав відповідне клопотання про визнання вказаних доказів недопустимими. І завдяки обґрунтованій позиції адвоката суд визнав частину доказів неналежними і недопустимими ні самі по собі, ні в сукупності з іншими доказами.

Як результат – 21 судове засідання, зміна запобіжного заходу з тримання під вартою на особисте зобов’язання та рішення про визнання Олександра невинуватим у пред’явленому обвинуваченні за ч. 2 ст. 186 КК України.