назад

Витрачала аліменти на себе: допомогли змінити місце проживання дитини і припинити стягнення аліментів з батька

Дмитро — військовослужбовець. Кілька років тому розлучився з дружиною, при цьому їхня спільна донька залишилася жити з матір’ю.

Батько завжди вчасно сплачував аліменти та підтримував теплі стосунки з дитиною.

Коли Дмитро став на захист країни, колишня дружина вийшла заміж вдруге.

Чоловік продовжував сплачувати велику суму аліментів на утримання дитини, а колишня дружина витрачала їх на свої власні потреби та свого нового чоловіка. Про це донька неодноразово жалілася Дмитру.

Через погіршення ставлення матері донька переїхала до бабусі — матері Дмитра. Але аліменти отримувала матір дитини.

Дмитро зі своєю матір’ю зверталися до місцевих органів опіки та піклування, але ситуація не змінилась.

Дмитро вирішив у судовому порядку змінити місце проживання своєї дитини. За допомогою у цій справі він звернувся до системи БПД — Чутівського бюро правничої допомоги.

Чоловік має статус учасника бойових дій, він дає йому право на безоплатну допомогу із зверненням до суду.

Представляти його інтереси у суді доручили юристці Марині Монастирьовій.

Вона склала та подала до суду позовну заяву про визначення місця проживання дитини з батьком та припинення стягнення аліментів.

«Аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини. Той із батьків або інших законних представників дитини, на ім’я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини», — коментує Марина Монастирьова.

Свої позовні вимоги юристка підкріплювала не лише нормами законодавства, а й зібраними доказами, зокрема інформацією про участь матері у навчально-виховному процесі дитини, яку надала школа, де навчається дівчинка. Відповідно до неї, участь у житті школи та класу одинадцятикласниці беруть лише батько та бабуся, матір бачили лише тричі.

Розглянувши справу, місцевий суд задовольнив позовні вимоги у повному обсязі та визначив місце проживання неповнолітньої доньки з батьком та припинив стягнення аліментів з батька на користь матері, хоча остання і заперечувала проти задоволення цього позову.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 550/1443/23.