назад

До Борщівського бюро правничої допомоги звернувся Сергій Васильович. Чоловік розповів, що його син Іван з 2003 року їздив на заробітки в росію. У 2012 році Іван востаннє приїздив додому та повідомив Сергію Васильовичу, що відтепер буде в рф на постійній основі. 

Батько з сином підтримували зв’язок ще чотири роки, але потім звісток від Івана не надходило. Сергій Іванович не знав, що робити, тож вирішив зв’язатись з власницею квартири, у якої син винаймав квартиру. Але вона повідомила, що речі Івана досі в квартирі, але зв’язку з ним самим немає. 

З того часу Сергій Іванович неодноразово звертався до поліції із з заявою про втрату родинних зв’язків та розшук сина. Поліція здійснила перевірки та встановила, що з 2012 року чоловік виїхав до росії, а будь-яка інформація про його смерть відсутня. Сергію Івановичу порадили визнати сина безвісно відсутнім у судовому порядку для того, щоб встановити опіку над його майном.

Оскільки середньомісячний дохід чоловіка не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів він має право на безоплатну вторинну правничу допомогу. Представляти його інтереси у суді доручили адвокатці Марії Дейнюк, яка співпрацює з системою БПД.

Адвокатка допомогла чоловіку подати заяву до суду про визнання Івана безвісно відсутнім. Суд розглянув справу та визнав сина Сергія Івановича безвісно відсутнім.

Минув рік. Від Івана так і не було жодної звістки. Сергій Іванович хотів реалізувати спадкове право на майно сина, тому звернувся до Борщівського бюро. Там йому порадили оголосити сина померлим. За справу знову взялась Марія Дейнюк. 

«Ми підготували заяву про оголошення Івана померлим, до неї додали необхідні документи. Суд розглянув заяву та задовольнив вимоги. Тепер чоловік може реалізувати своє спадкове право на майно сина», — коментує Марія Дейнюк. 

Ці справи в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 594/1691/21, №594/493/23