назад

Визнати особу такою, що втратила право користування житловим приміщенням без її відома можливо. У цьому на власному досвіді переконалася мешканка міста Острог

До відділу «Острозьке бюро правової допомоги» Рівненського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги звернулася жінка з чоловіком, які розповіли, що їхній син більше як 22 роки тому виїхав за кордон та протягом цього часу він не навідувався до своїх батьків – пенсіонерів, не телефонував та не цікавився про них. Підтвердити цю інформацію можуть і сусіди, які проживають рядом з ними. Також його речей в домі немає, але його реєстрація  місця проживання перешкоджає реалізовувати право власності в повному обсязі, наприклад,  батьки – пенсіонери не можуть оформити субсидію на сплату комунальних послуг. Але ще окрім цього, батьки змушенні оплачувати деякі житлово – комунальні послуги, розраховані на його сина, наприклад такі як – вивіз сміття, що є проблемою для пенсіонерів, оскільки пенсія у них не висока та обоє потребують постійного лікування.

Допомогти пенсіонерці взялась начальник сектору “Острозьке бюро правової допомоги” Ольга Суховарова . Спеціаліст підготувала  позовну заяву до районного суду  про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

Під час судового засідання було встановлено, що власником будинку є позивач матір – пенсіонерка, де зареєстрований син,  який там не проживає вже тривалий час, коштів на утримання будинку та сплату комунальних послуг не надає, а позивач не може належно користуватись своє власністю та оформити субсидію на житлово-комунальні послуги. На підтвердження позовних вимог було надано суду акти обстеження матеріальних умов, в яких вказано, що дійсно син вже тривалий час не проживає, а також дану інформацію підтвердили свідки, які були викликанні в судове засідання.  Враховуючи всі докази суд дійшов висновку, що позовні вимоги доказані та обґрунтовані в повному обсязі  та  підлягають у їх задоволенні.

Судом було винесено рішення, яким сина визнали таким, що втратив право користування житловим приміщенням .

Посилання на рішення суду в Єдиному державному реєстрі судових рішень https://reyestr.court.gov.ua/Review/101313997