назад

Як банк з кредиту 300 гривень нарахував 80 000 гривень боргу, а адвокат системи БПД допоміг скасувати таке рішення

До Чортківського місцевого звернулася жителька м. Чорткова Тернопільської області за правовою допомогою, у зв’язку з необхідністю скасувати незаконно нарахований борг. Представляти клієнта доручено адвокату Андрію Маньовському.

Клієнтка центру в квітні 2014 року підписала анкету-заяву про приєднання до умов та правил надання банківських послуг на отримання картки із кредитним лімітом 300 гривень. Згодом банк збільшив ліміт, не повідомивши іншу сторону. Жодних інших документів жінка не підписувала, проте борг перед банком з 300 грн. зріс до 80 тис. грн. Сума боргу включала в себе заборгованість за кредитом, заборгованість за відсотками за користування кредитом, заборгованість за пенею, та штраф.

Беручи кредит в 300 грн. позичальниця заповнила анкету-заяву, в якій не зазначена процентна ставка, відсутні умови договору про встановлення відповідальності у вигляді неустойки (пені, штрафів) за порушення кредитних зобов’язань.

Адвокат Андрій Маньовський зазначає, що пересічний споживач банківських послуг з урахуванням звичайного рівня освіти та правової обізнаності, не може ефективно реалізувати свої права щодо проінформованості про умови кредитування за договором, який укладений у вигляді заяви про надання кредиту та Умов та правил надання банківських послуг, що є значним за обсягом документом. Тому споживачеві, аби ознайомитися та зрозуміти усі аспекти надання банківських послуг потрібно затратити багато часу та мати відповідну фахову підготовку.

Звичайно, взяті особою зобов’язання мають виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства. Проте банком було списано грошові кошти в рахунок погашення кредиту з інших відкритих рахунків клієнтки, на що вона згоди не давала.

Завдяки професійним діям адвоката Андрія Маньовського в позові банку про стягнення кредитного боргу відмовлено.

Право з тобою! Захищай свої права разом з системою безоплатної правової допомоги!