назад

Ви хочете продати, обміняти чи подарувати своє житло, але не можете цього зробити через зареєстроване місце проживання інших людей? Часто буває коли власник квартири чи будинку «прописує» когось у себе, але з часом ця особа перестає фактично проживати, однак з реєстрації не знімається. Тоді власник опиняється у ситуації неможливості розпоряджатися своїм майном. З таким випадом зустрівся і герой нашої історії. Проте, безвихідних ситуацій не буває, система безоплатної правової допомоги завжди готова допомогти.

До Кременецького місцевого центру звернувся громадянин М. у будинку якого зареєстрований його син, але там не проживає з 2016 року. Наявність такої реєстрації чинила клієнтові перешкоди у повноцінній реалізації права власності на житло.

Є кілька виходів з такої ситуації: перший це добровільно змінити зареєстроване місце проживання сина, але це було неможливо, оскільки останній тривалий час перебуває за кордоном і повертатись не планує. Тому адвокат системи БПД Мирослава Вальчук звернулась до судового вирішення спору та подала позов про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим будинком.

Згідно ч. 2 ст. 405 Цивільного кодексу України член сім`ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім`ї без поважних причин понад один рік.
Відповідно до ст. 72 Житлового кодексу України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

Стаття 7 Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” регламентує зняття з реєстрації місця проживання особи, яке здійснюється на підставі заяви особи або її законного представника; судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення.

Рішенням суду позовні вимоги задоволено в повному обсязі, а відповідно власник приміщення М. відновив усі свої можливості як власника нерухомості.

Захищай свої права разом з системою БПД! Право з тобою!