назад

Як система БПД допомогла захисти права потерпілої від домашнього насильства

До Бердичівського бюро правової допомоги пані Олена звернулася за захистом від свого чоловіка. Жінка потерпала від домашнього насильства, яке над нею вчиняв її цивільний чоловік Валерій, в шлюбі з яким вона прожила майже 5 років. Разом вони виховували одну спільну дитину та двох дітей від попереднього шлюбу Олени. Чоловік із початку проживання однією сім’єю ображав Олену, вживав алкогольні напої, поводився агресивно й погрожував розправою не тільки по відношенню до жінки, але й до дітей. Валерій постійно залякував дружину, аби та не зверталася до поліції, тому Олена терпіла допоки була сповна сил винести цей сімейний тягар.

Одного вечора, у стані сильного алкогольного сп’яніння Валерій повернувся додому і почав ображати й погрожувати Олені та її дітям. Оцінивши ситуацію й передбачивши можливі події Олена все ж наважилася викликати поліцію й покінчити наражати себе та дітей на небезпеку.

Наступного дня Олена знову звернулася до поліції, оскільки поведінка чоловіка викликала все більше занепокоєння. Вже вкотре Валерій приходив до її кватрити та намагався вибити двері, погрожуючи розправою й виражаючись нецензурною лайкою по відношенню до неї та її дітей. Жінка з дітьми фактично не могли знаходитися у власній квартирі, оскільки боялися за своє життя та здоров’я.

Олена більше не хотіла приймати таке ганебне ставлення до себе та дітей, терпіти знущання, які з часом лише посилювались. А тому рішучість жінки привела її до Бердичівського місцевого центру, де жінка чітко сформулювала свою позицію: необхідно убезпечити себе та дітей від Валерія. Оцінивши ситуацію, фахівець місцевого центру запропонував дієвий та ефективний спосіб захисту від повторного вчинення домашнього насильства над нею та її дітьми – звернутись до суду із заявою про видачу обмежувального припису стосовно Валерія.

Представляв інтереси у суді пані Олени юрист Бердичівського місцевого центру з надання БВПД Олександр Невдовиченко. Узгодивши з клієнткою правову позицію, фахівець підготував обґрунтовану заяву про видачу обмежувального припису з необхідною доказовою базою.

Заяву про видачу обмежувального припису суд задоволив в повному обсязі та ухвалив рішення про видачу стосовно Валерія обмежувального припису строком на шість місяців, а також заборонив перебувати у місці спільного проживання з Оленою, та наближатися до місця проживання Олени на 50 метрів.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: справа №  274/1227/23