назад

Як життєві обставини кривдника можуть вплинути на рішення суду

У Вікторії син — кривдник. Майже 17 років ображає матір, принижує, влаштовує скандали, нецензурно висловлюється та погрожує фізичним насильством. Його неодноразово притягували до адміністративної відповідальності. 

Після початку повномасштабного вторгнення рф вони переїхали на Дніпропетровщину, стали ВПО. Проте ця обставина не змінила ставлення сина до матері. Він штовхає матір, бере за горло, краде її речі, які згодом продає і витрачає гроші на спиртні напої. Вона знову почала звертатися до поліції.

Попри реакцію поліції і терміновий заборонний припис, Дмитро не вгамувався, й сімейний кошмар пані Вікторії продовжувався.

У відчаї вона звернулася до Павлоградського бюро правової допомоги.

Жінка має статус постраждалої від домашнього насильства, і може отримати безоплатну вторинну правничу допомогу. Представляти її інтереси у суді уповноважили юриста Глєба Глєбова. Він підготував та подав до суду позовну заяву про видачу обмежувального припису.

Суд, взявши до уваги всі обставини цієї справи, частково задовольнив позовну заяву клієнтки системи безоплатної правничої допомоги і встановив для кривдника обмеження на 6 місяців, які забороняють:

  • у будь-який спосіб контактувати з Вікторією за місцем проживання чи в інших місцях особисто і через третіх осіб;
  • особисто і через третіх осіб розшукувати матір, якщо вона за власним бажанням перебуває у невідомому йому місці, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею.

Суд не задовольнив вимогу перебувати в місці проживання жінки та наближатися до місця її проживання на 500 метрів, оскільки встановлення такої заборони фактично призведе до позбавлення житла чоловіка, який також має статус ВПО та потребує соціального захисту.

«Історія Вікторії вражає своєю силою та рішучістю. У боротьбі за її права ми використали всі доступні законодавчі інструменти. Судовий припис став важливим кроком у забезпеченні безпеки та прав жінки»,  — зазначає юрист Глєб Глєбов.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень:  №185/8649/23.