назад

Юрист допоміг встановити факт розірвання шлюбу

До Охтирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся мешканець с. Чернеччина, Охтирського району Сумської області громадянин «Є», який відповідно до пункту 9 частини 1 статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» має статус учасника бойових дій, є учасником антитерористичної операції (дізнався про роботу центру правової допомоги від знайомих).

Клієнта центру турбувало питання щодо підтвердження факту його розлучення з дружиною. Він пояснив, що 11 липня 2000 року між ним та його дружиною розірвано шлюб, про що в Книзі реєстрації розірвань шлюбів зроблено відповідний актовий запис за № 155. Документом, що підтверджує факт розлучення  є свідоцтво про розірвання шлюбу видане на ім’я дружини відділом реєстрації актів цивільного стану Бахчисарайського районного управління юстиції Автономної Республіки Крим від 29 серпня 2006 року № 023332. Громадянином «Є»  свідоцтво про розірвання шлюбу отримано не було.

Наразі клієнт та його колишня дружина бажають відновити шлюбні відносини.  З 2006 року вони разом проживають в с. Чернеччина Охтирського району Сумської області, тому з        цим питанням вони звернулися до Охтирського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Де їм роз’яснили, що вони мають недостатню кількість документів, підтверджуючих розірвання попереднього шлюбу а саме, відсутність у громадянина «Є» свідоцтва про розірвання шлюбу та штампу в паспорті. Крім того, щоб зареєструвати новий шлюб потрібно додати рішення суду про розірвання попереднього шлюбу, яке буде підставою для державної реєстрації розірвання шлюбу в Охтирському районному відділі державної реєстрації актів цивільного стану.

Зараз клієнт позбавлений можливості отримати рішення Бахчисарайського районного суду Автономної Республіки Крим про розірвання шлюбу, оскільки воно знаходиться на окупованій території.

Вивчивши питання по суті, керівництвом Охтирського МЦ з надання БВПД, було прийнято рішення про призначення громадянину «Є» для  надання правової допомоги, головного спеціаліста відділу представництва  безоплатної вторинної правової допомоги Охтирського місцевого центру  Грабара Валерія Петровича (довіреність № 131 від 21.11.2016р.).

Проаналізувавши норми статей 234, 256Цивільного процесуального кодексу України та досконально вивчивши надані  клієнтом документи в тому числі і роз’яснення  Охтирського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області про неможливість виконання заяви клієнта про державну реєстрацію розірвання шлюбу в досудовому порядку. Головний спеціаліст відділу представництва підготовив заяву в порядку окремого провадження про встановлення факту, що має юридичне значення та представив інтереси клієнта в Охтирському міськрайонному суді Сумської області.

Охтирський міськрайонний суд Сумської області рішенням від 25 січня 2017 року справа № 583/23/17 2-о/583/30/17 дослідивши докази по справі в їх сукупності, приходить до висновку, що заява про встановлення факту, що має юридичне значення  обґрунтована і підлягає задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 208, 212-215, 259 Цивільного процесуального кодексу суд вирішив: встановити факт розірвання шлюбу між громадянином «Є» та його дружиною з 11 липня 2000 року.