назад

Юрист відстояв право вдови військовослужбовця на отримання грошової допомоги

Війна з рф зробила Юлію вдовою, а двох маленьких дітей сиротами. Її чоловік пішов захищати Батьківщину ще в 2015 році, а через три роки тяжко захворів і був звільнений із ЗСУ. Через хворобу він помер влітку 2018 року. Знайомі підказали Юлії що вона має право на грошову допомогу у зв’язку зі смертю чоловіка. Вона написала заяву до обласного центру комплектування та соціальної підтримки, але у вересні 2021 року отримала відмову.

До системи безоплатної правової допомоги Юлія прийшла вже після початку повномасштабного вторгнення, адже довго вагалася і була не впевнена, чи варто взагалі щось робити, однак вирішила звернутися за порадою. Допомогти жінці взявся начальник відділу безоплатної правової допомоги Роздільнянського місцевого центру з надання БВПД Роман Непочатов.

Перше, на що звернув увагу юрист — підставою відмови було те, що на час смерті чоловік Юлії був виключений зі списків військової частини, однак у витягу з протоколу ВЛК було чітко зазначено, що його смерть пов’язана із захистом Батьківщини. За таких обставин виходом із ситуації був судовий захист права сім’ї померлого військовослужбовця на отримання компенсації.

Юрист підготував позовну заяву до суду, в якій зазначив, що визначальним для призначення та виплати компенсації є той факт, що військовослужбовець у зв`язку з виконанням ним обов`язків військової служби захворів, внаслідок чого помер. Саме тому допомога у такому випадку має призначатися незалежно від того, чи була особа військовослужбовцем на час смерті.

Суд погодився з такою позицією і визнав відмову обласного центру комплектування та соціальної підтримки у призначенні допомоги незаконною.

Варто зазначити, що в травні 2023 року пані Юлія, двоє її дітей та свекруха вже отримали всі належні їм кошти на рахунок.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 420/6056/22