назад

Юристка Шосткинського місцевого центру допомогла достроково розірватися договір оренди земельної ділянки та стягнути заборгованість по орендній платі

Під час одного з виїзних прийомів громадян до працівників Шосткинського бюро правової допомоги звернулася місцева жителька. Пані Олена (ім’я змінено у зв’язку із етичних переконань) повідомила, що вона є власницею земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Жінка уклала на 25 років договір оренди з місцевим ФОП. Вказаним договором було встановлено орендну плату в розмірі 5% від грошової оцінки земельної ділянки.

Спочатку орендар сплачував орендні платежі вчасно, але останні п’ять  років порушував  договір оренди землі в частині сплати орендних платежів. Жінка намагалася в досудовому порядку вирішити свою проблему, але орендар її постійно ігнорував. Тому вона не знала, як далі бути. 

У ході виїзного прийому пані Олену вислухали та надали правову консультацію. Після чого юристка Наталія Бохан підготувала та направила рекомендованим листом претензію до фізичної особи-підприємця орендаря. 

У претензії була вказана сума невиплаченої орендної плати за всі роки та вимога негайно її сплатити. Але орендар ніяк не відреагував на вимогу.  За згодою із клієнткою центру Наталія Бохан склала позовну заяву про дострокове розірвання договорів оренди землі, стягнення заборгованості по орендній платі, інфляційних втрат та пені, повернення земельних ділянок власнику.

Як результат Шосткинським міськрайонний суд задовольнив позовні вимоги в повному обсязі, а саме стягнути заборгованість з орендної плати за землю за Договором оренди землі із 2017 року, загальна сума стягнених коштів за рішенням сягнула більше 30 тисяч гривень.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №589/5502/21