назад

Юристка системи БПД допомогла змінити спосіб стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини

Після розлучення з чоловіком Ірина сама виховує малолітнього сина та щомісячно має отримувати аліменти на його утримання у твердій грошовій сумі у розмірі 950 гривень. Так свого часу визначив суд.

Колишній чоловік сплачує аліменти періодично, у зв’язку з чим у нього утворилася значна заборгованість.

Більше того, жінка вважає, що сума стягуваних аліментів — недостатня для матеріального утримання дитини та забезпечення належного рівня його життя. Оскільки витрати на сина постійно зростають, як і його потреби, які не має можливості забезпечити за власні кошти та за присуджені аліменти.

Крім цього, у зв’язку з запровадженням у країні воєнного стану, матеріальний стан Ірини суттєво погіршився. Також, вона, дізналася, що чоловік знайшов нову роботу та отримує значну заробітну плату, отож має можливості допомагати  синові.

Отож, жінка вирішила відстоювати інтереси дитини, для цього звернулася до Броварського бюро правової допомоги.

Оскільки середньомісячний дохід пані Ірини не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, вона має право на безоплатну вторинну правничу допомогу. Представляти її інтереси в суді призначили завідувачку Броварського бюро правової допомоги Марину Губську, яка поспілкувавшись з клієнткою та зібравши всі відповідні докази по справі звернулася до суду із позовною заявою про зміну способу стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини.

Суд, розглянувши матеріали справи у судовому засіданні, ухвалив рішення про задоволення позовних вимог пані Ірини та змінив спосіб стягнення аліментів, з її колишнього чоловіка, з твердої грошової суми на ¼ частку з усіх видів його заробітку.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: 361/850/23.