назад

Юристи БПД допомогли жінці отримати обмежувальний припис щодо колишнього чоловіка

Одного дня, юристи Володимирецького бюро правової допомоги Сарненського місцевого центру з надання БВПД організували роботу консультаційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги для постраждалих від домашнього насильства. Під час роботи якого, до фахівців звернулась пані Ольга.

Жінка розповіла, що потерпає від свого колишнього чоловіка. З ним вона прожила у шлюбі майже 20 років, народили трьох дітей. Проте стосунки в сім’ї не склались, два роки тому подружжя розлучилось. Колишній чоловік залишився жити разом з Ольгою та їх дітьми. Але мирним таке життя назвати важко. За словами жінки, колишній чоловік систематично вчиняє фізичне та психологічне насильство щодо неї та дітей.

Коли він ставав вкрай агресивним та «розпускав руки», Ольга викликала поліцію. Так, під час останнього конфлікту колишній чоловік завдав їй легкі тілесні ушкодження, що було зафіксовано правоохоронними органами.

Допомогти жінці взялась юристка Володимирецького бюро правової допомоги Лариса Оштук.

Фахівчиня бюро склала заяву до суду про застосування обмежувального припису, за яким кривднику заборонять перебувати в місці спільного проживання, навіть якщо це його помешкання, обмежать спілкування із постраждалою та дитиною, заборонять наближатися на певну відстань до роботи, місця проживання та навчання дитини відповідно до ст.. 3501 ЦПК України.

Суддя, дослідивши наявні у справі докази, задовільнив заяву повністю. Кузнецовський міський суд Рівненської області видав обмежувальний припис кривдника на строк 6 (шість) місяців та визначив заходи тимчасового обмеження його прав, а саме:

  • заборонив перебувати в місці проживання клієнтки;
  • заборонив особисто і через третіх осіб розшукувати клієнтку, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;
  • заборонив кривднику ведення листування, телефонних переговорів з клієнткою та дитиною або контактувати з ними через інші засоби зв`язку особисто і через третіх осіб.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 565/1500/22