назад

Юристи БПД на Прикарпатті допомогли знайти правильний шлях у вирішенні питання щодо отримання матеріальної допомоги людині з інвалідністю

До системи безоплатної правової допомоги часто звертаються громадяни, які належать до соціально-вразливих верств населення. Зокрема, до таких відносяться маломобільні громадяни, яким присвоєно «групу інвалідності».

Одним з таких випадків було звернення пана Ігоря до фахівців сектору «Долинське бюро правової допомоги» відділу надання безоплатної правової допомоги Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Ігор розповів фахівцям про свою проблему. Суть його переживань полягала в тому, що в нього різко погіршувався зір і було необхідно провести хірургічне втручання, щоб уникнути прогресу хвороби та запобігти в подальшому сліпоти.

Коштів на проведення операції Ігор не мав, оскільки отримував лише соціальну виплату в мінімальному розмірі, інших доходів не було, а заощадження вичерпались при попередньому лікуванні. Тому неодноразово звертався до органів місцевого самоврядування за виділенням допомоги на лікування. Однак завжди отримував відмови через те, що разом з ним зареєстрований його син, а згідно Сімейного кодексу України діти зобов’язані дбати про своїх непрацездатних батьків.

Підтримки від сина Ігор не мав, бо той створив власну сім’ю в іншій області України і згодом переїхав проживати до республіки Польща та бідою батька не переймався, а зв’язок з ним був втрачений.

Син Ігоря більше чотирьох років жив окремо, його особистих речей в будинку не було, витрат на утримання будинку не ніс, комунальні послуги не сплачував.

Почувши проблему Ігоря, фахівчиня Долинського бюро правової допомоги Галина Стефанишин дослідила всі можливі докази і дійшла висновку, що необхідно звернутися до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням.

На підставі рішення суду, що набуло законної сили, за порадою фахівців Долинського бюро правової допомоги, пан Ігор зміг зняти з реєстрації свого сина, і як такий, що проживає один, звернутися за допомогою до медичного закладу, до органів місцевого самоврядування та органів держаної влади.

Нещодавно пан Ігор телефонував до  бюро та щиро дякував за допомогу.  Йому таки вдалось отримати матеріальну допомогу для проведення операції від органів місцевого самоврядування і також медичний заклад пішов йому на зустріч, провели операцію позачергово та частину витрат віднесли на свій рахунок.

Дана справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень:

https://reyestr.court.gov.ua/Review/106114011