назад
07.06.23

Юристи системи БПД допомогли прийомній матері отримати аліменти на утримання дитини

На долю десятирічного Віктора випало багато випробувань. Ще у 2016 році йому було встановлено статус дитини позбавленої батьківського піклування на час перебування матері у місцях позбавлення волі. А самого хлопця  влаштували до прийомної сім’ї пані Тетяни.

З часом прийомна мати звернулась до суду про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дитини з біологічної матері. Свого батька маленький Віктор не знав, а у свідоцтві про народження він був записаний зі слів матері. Який час усе було добре, Віктор жив у сім’ї пані Тетяни, а прийомна мати отримувала аліменти на його утримання.

Але згодом обставини в прийомній родині змінились і хлопець знову залишився без опіки. Тоді рішення виконавчого комітету Кам’янської міської ради Віктора було влаштовано на виховання та спільне проживання до сім’ї Анатолія та Людмили. Але аліменти на утримання дитини все ще надходили на рахунок пані Тетяни.

Через це нова прийомна мати — Людмила була вимушена звернулась до Кам’янського бюро правової допомоги в інтересах дитини. Враховуючи те, що діти, які позбавлені батьківського піклування мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, тож  для складання заяви про зміну сторони стягувача виконавчого провадження   Віктору  призначили завідувачку Кам’янського бюро правової допомоги Лілію Осипьонок.

«На жаль, історія Віктора не про щасливе дитинство, а про переміщення із однієї родини в іншу. Тому я швидко склала заяву про заміну сторони стягувача виконавчого провадження, адже дуже хотілося, щоб ця проблема швидше закінчилась позитивним рішенням суду, а життя хлопчика налагодилось у новій родині», — коментує завідувачка сектора Кам’янське бюро правової допомоги Лілія Осипьонок.

За словами керівниці бюро, особливістю прийомної сім’ї, як форми сімейного влаштування дітей, які залишилися без батьківського піклування, є те, що дитина, яка виховується у прийомній сім’ї, не позбавляється статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, за нею залишаються всі пільги, передбачені законодавством для таких категорій дітей.

Тому,  дослідивши всі докази у справі, фахівчиня системи БПД складала заяву про зміну сторони стягувача виконавчого провадження, яку задовольнили повністю.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 208/2106/17