назад

Юристи системи БПД допомогли жінці з інвалідністю комплексно вирішити її питання

Пані Галина має інвалідність та отримує зовсім невелику пенсію. Грошей ледве вистачає на їжу та лікування. Декілька років жінка зверталась по допомогу до свого сина, але завжди отримувала відмову. Свого часу пані Галина подбала про житло для сина та зробила його приватизацію на них обох. Але син покинув її  напризволяще й не цікавиться  життям та  потребами матері. Хоча син пані Галини й не мешкає з нею водній квартирі,  але має зареєстроване місце проживання у ній.  Тому оплата за комунальні послуги нараховується на обох зареєстрованих. Поставити лічильники на комунікації жінка самостійно не в змозі. Тож потребує матеріальної допомоги сина, вже не кажучи про людське ставлення та піклування.

По допомогу у вирішенні свого питання пані Галина звернулась до Кам’янського бюро правової допомоги. Юристи взялися за справу комплексно. Спочатку клієнтка отримала консультацію про те, що сина не можна зняти із зареєстрованого місця проживання, тому що він є співвласником. Потім фахівці неодноразово допомагали клієнтці у скасуванні судових наказів про стягнення заборгованості за комунальні послуги, але це теж  не повністю вирішувало її проблеми. Тоді юристка Тетяна Миргородська допомогла пані Галині звернутися до суду за стягненням аліментів на утримання непрацездатної матері для поліпшення матеріального стану жінки.

На отримання рішення суду про стягнення аліментів з сина потрібен був час. Тож борги за комунальні послуги зростали. Постійно так продовжуватись не могло. Через інвалідність пані Галина не мала можливості ходити по інстанціям, постійно скасовувати судові накази та вирішувати інші формальності. Тож, щоб зменшити фінансовий тягар пенсіонерки зі сплати комунальних послуг, юристка запропонувала клієнтці звернутись до суду для встановлення порядку користування житловим приміщенням.

Зважаючи на те, що клієнтка є собою з інвалідністю, яка отримує пенсію у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, захищати її інтереси місцевий центр доручив Тетяні Миргородській. Юристка склала позовну заяву про встановлення порядку користування житловим приміщенням, яку суду задовольнив повністю.

«Це рішення суду поставило крапку в історії пані Галини, адже суд розділив квартиру та виділив частки клієнтки та її сина. За допомогою цього рішення жінка розділила лицьові рахунки та сплачує комунальні послуги тільки за себе», – зазначає юристка Центру Тетяна Миргородська.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №209/691/22