назад

Юристи системи БПД на Харківщині допомогли випускниці з числа дітей-сиріт отримати одноразову грошову допомогу

При працевлаштуванні випускники навчальних закладів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, мають право на одноразову грошову допомогу в розмірі шести прожиткових мінімумів (наразі 15 048 грн) та грошову компенсацію на придбання одягу та взуття в розмірі 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (наразі 680 грн).

Виплата одноразової грошової допомоги повинна здійснюватися навчальним закладом, в якому випускник закінчив навчання, на підставі його заяви та підтвердження факту працевлаштування. Але не завжди молоді люди безперешкодно отримують таку допомогу.

До Красноградського бюро правової допомоги звернулася Карина та розповіла, що у 2021 році вона закінчила Красноградський педагогічний коледж. У грудні 2021 року вона звернулася до коледжу із заявою про виплату їй одноразової допомоги у зв’язку з працевлаштуванням. Проте навчальним закладом їй було відмовлено на підставі того, що дівчина проживала під час навчання в дитячому будинку сімейного типу та не переходила на повне державне забезпечення. Тому, на погляд навчального закладу, підстав для нарахування допомоги не було. Однак дівчина не погодилася з позицією коледжу.

Юрист Дмитро Пілюгін склав адміністративний позов до Харківського окружного адміністративного суду з такими позовними вимогами: визнати протиправною бездіяльність Красноградського педагогічного фахового коледжу та ненарахування й невиплату одноразової грошової допомоги. Також зобов`язати навчальний заклад нарахувати та виплатити клієнтці Центру одноразову грошову допомогу в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, юрист посилався на норми Конституції України, Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», постанови КМУ «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», інші нормативні акти та судову практику.

29 червня Харківський окружний адміністративний суд виніс рішення, яким повністю задовольнив позовні вимоги клієнтки Красноградського бюро. Наразі дівчина зможе отримати грошову допомогу, яку гарантує держава

З рішенням суду можна ознайомитися за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/104997942.