назад

За апеляційною скаргою адвоката запобіжний захід тримання під вартою змінено на більш м’який

Адвокат Панченко Федір Валерійович.

Доручення № 023-0001300 від 21.09.2015 року.
Провадження № 11-сс/793/470/15.

Кваліфікація діяння: ч.1 ст.289КК України(санкція статті передбачає максимальну міру покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років), ч.3 ст.357 КК України (санкція статті передбачає максимальну міру покарання у вигляді обмеження волі до 3 років).

В рамках кримінального провадження адвокат Федір Панченко здійснювавзахист особи, затриманої за підозрою у вчиненнікримінальногоправопорушення.Підзахисний адвоката підозрювався у вчиненнікримінальногоправопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 289 КК України та ч.3 ст. 357 КК України, а саме: таємне викрадення важливого особистого документа та незаконне заволодіння транспортним засобом.

22.09.2015 слідчий СВ Соснівського РВ УМВС України в Черкаській області звернувся до суду з клопотанням про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси задовольнив дане клопотання. Не погоджуючись із рішенням суду захисник Федір Панченко подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати ухвалу суду першої інстанції та винести нову ухвалу, якою обрати відносно арештованого більш м’яку міру запобіжного заходу, не пов’язану з триманням під вартою. В обґрунтування своїх вимог, захисник посилався на те, що ні слідчий, ні прокурор не довели наявність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, не навели жодного доказу в їх підтвердження та не обґрунтували неможливість застосування більш м’якої міри запобіжного заходу.

Колегія судів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Черкаської області заслухавши пояснення та доводи захисника в підтримку своєї апеляційної скарги, погодилась із думкою адвоката.

Відповідно до ухвали апеляційного суду підзахисному Федора Панченка змінили міру запобіжного заходу з тримання під вартою на особисте зобов’язання.