назад

За апеляційною скаргою адвоката запобіжний захід тримання під вартою змінено на більш м’який

Адвокат Хорошун Сергій Анатолійович
Доручення 023-0001463
Провадження № 1кс/712/4954/15.

Кваліфікація діяння: ч.1 ст. 191 КК України (санкція статті передбачає максимальну міру покарання у вигляді позбавлення волі до 4 років), ч. 3 ст. 191 КК України (санкція статті передбачає максимальну міру покарання у вигляді позбавлення волі до 8 років).

В рамках кримінального провадження адвокат Сергій Хорошун здійснював захист особи, затриманої за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення. Підзахисний адвоката підозрювався у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України та ч.3 ст. 191 КК України, а саме: привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

23.10.2015 слідчий СВ Соснівського РВ УМВС України в Черкаській області звернувся до суду з клопотанням про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси задовольнив дане клопотання. Не погоджуючись із рішенням суду захисник Сергій Хорошун подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати ухвалу суду першої інстанції та винести нову ухвалу, якою обрати відносно арештованого більш м’яку міру запобіжного заходу, не пов’язану з триманням під вартою. В обґрунтування своїх вимог, захисник посилався на те, що підзахисному та йому особисто не було надано можливості ознайомитися з матеріалами клопотання, відмовлено в клопотанні про допит свідка, який би спростував, що його підзахисний не переховувався від слідства, слідчий суддя не врахував дані, передбачені ст. 178 КПК України ( те, що підозрюваний не судимий, має постійне місце проживання, сім’ю) та не навів жодного доказу, що підзахисний може переховуватись від слідства чи перешкоджати слідству іншим чином.

Колегія судів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Черкаської області заслухавши пояснення та доводи захисника в підтримку своєї апеляційної скарги, погодилась із думкою адвоката.

Відповідно до ухвали апеляційного суду від 09.11.2015 підзахисному Сергія Хорошуна змінили міру запобіжного заходу з тримання під вартою на домашній арешт.