назад

Заборона наближатися та спілкуватися – такі заходи суд застосував до племінника-кривдника

Юристка Старокостянтинівського бюро правової допомоги захистила літню жінку від племінника-кривдника. Протягом кількох років старенька потерпала від домашнього насильства з боку родича. Суд видав щодо кривдника обмежувальний припис. Тепер чоловік не має права не тільки спілкуватися з тіткою, але й наближатися до неї ближче ніж на 100 метрів.

До Старокостянтинівського бюро правової допомоги звернулася 80-річна бабуся. Вона  поскаржилася, що племінник вчиняє вiдносно неї психологiчне та фізичне насильство. Чоловік неодноразово навідувався до помешкання жінки, яка проживає сама, проявляв щодо неї безпідставну агресію, нецензурно лаявся, залякував тітку та погрожував їй фізичною розправою.

Літня жінка кілька разів зверталася до правоохоронних органів, та це не дало жодного результату. Кривдник продовжував знущатися з тітки.

Допомагати клієнтці доручили фахівчині бюро правової допомоги Олені Шмагаловій.

Щоб захистити стареньку від кривдника, юристка допомогла їй підготувати заяву до поліції про видачу термінового заборонного припису строком на 10 діб. Цим приписом племіннику заборонили в будь-який спосіб контактувати з тіткою.

Відтак юристка зібрала докази для підготовки до суду заяви про видачу обмежувального припису на шість місяців. У заяві Олена Шмагалова просила визначити щодо кривдника такі заходи тимчасового обмеження, як заборона наближатися до будинку постраждалої та перебувати там, а також будь-яким чином спілкуватися з нею.

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області розглянув справу й 4 листопада 2022 року задовольнив заяву про видачу обмежувального припису.

Рішення в справі № 683/3036/22 можна переглянути в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Довідково

Терміновий заборонний припис стосовно кривдника виноситься кривднику уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення. Припис виноситься строком до 10 діб.

Обмежувальний припис стосовно кривдника – встановлений у судовому порядку захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи. Обмежувальний припис виноситься на строк від одного до шести місяців. Суд розглядає справу про видачу обмежувального припису не пізніше 72 годин після надходження заяви  про видачу обмежувального припису до суду.