назад

Загубили сім років роботи: допомогли перерахувати пенсію

Пан Станіслав вже майже 10 років є пенсіонером, але нещодавно дізнався, що при призначенні пенсії не було враховано 7 років його стажу.

Щоб здійснити перерахунок чоловік звернувся до Пенсійного фонду, однак отримав відмову.

Річ у тім, що Станіслав працював на фермерському господарстві «Колос», яке згодом реорганізували в товариство «Прогрес». Чоловік перейшов працювати до новоствореного підприємства. Однак в трудовій книжці запис про прийняття на роботу в  «Прогрес» не зробили. Однак зробили про звільнення — з «Колоса» у зв’язку з переведенням до «Прогресу». А пізніше, що він звільнився з «Прогресу». 

Чому саме так відбулося і хто винен у тому, що 7 років роботи ніби й не існують, пан Станіслав з’ясувати самостійно не зміг, адже цього підприємства вже давно немає. 

У Трудовому архіві теж не допомогли — коли підприємство закривалося, то документи їм на зберігання не передавалися.

Щоб розв’язати питання, пан Станіслав звернувся до Любашівського бюро правової допомоги, що на Одещині. 

Оскільки середньомісячний дохід чоловіка не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, він має право на безоплатну вторинну правничу допомогу — допомогу зі зверненням до суду. Для представлення його інтересів було призначено фахівчиню бюро Інну Жосан.

Ознайомившись з обставинами справи, юристка підготувала позовну заяву до суду, в який просила визнати протиправними дії Пенсійного фонду щодо відмови в перерахунку пенсії. А також зобов’язати здійснити перерахунок, врахувавши весь стаж роботи пана Станіслава.

«В цій ситуації відсутність запису про прийняття на роботу є помилкою роботодавця при заповненні трудової книжки. Втім це не може бути підставою для відмови у врахуванні цього стажу роботи, оскільки  працівник не несе відповідальності за внесення відомостей до трудової книжки. І головним для призначення пенсії є саме наявність відповідного стажу роботи, а не дотримання формальних вимог при заповненні трудової книжки», — коментує юристка.

Суд задовольнив вимоги. На підставі рішення суду пану Станіславу було здійснено перерахунок пенсії з дня виникнення у нього права для призначення пенсії. Ці гроші йому мають доплатити, а це майже за 10 років. 

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 420/20195/23