назад

Загинув на очах побратимів у Соледарі: мати зверталася до суду, щоб визнати його померлим

Син Надії Олексій — військовий, який з перших днів повномасштабного вторгнення рф став на захист України.

Увесь час вона була з ним на зв’язку, а в середині серпня зв’язок обірвався.

Надія звернулася до районного відділення поліції із заявою про зникнення сина. А через деякий час отримала сповіщення від районного ТЦК про те, що він, зник безвісти під час ведення бойових дій поблизу Соледара.

Щоб дізнатися обставини зникнення, вона звернулася до військової частини, де Олексій служив. Звідти отримала лист, що Олексій отримав поранення, несумісне з життям, але евакуювати тіло зараз неможливо.

Цю інформацію матері підтвердили і побратими сина, які навідували жінку та розповіли їй, що Олексій загинув під час виконання бойового завдання, однак його тіло, через ворожі обстріли, не змогли доставити до місця їхньої дислокації. Через певний час спробу евакуації тіла воїна повторили але знову безрезультатно.

Документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров`я або судово-медичною установою у Надії не було, оскільки тіла немає. Тому щоб оголосити сина померлим, потрібно було звертатися до суду. По допомогу Надія звернулася до системи БПД — Богодухівського бюро правничої допомоги.

Оскільки середньомісячний дохід жінки не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів, вона має право на безоплатну допомогу із зверненням до суду.

Представляти її інтереси у суді доручили юристці Олені Змієвській. Вона зібрала необхідні докази, склала та подала до суду заяву про оголошення фізичної особи померлою.

Суд взяв до уваги надані документи, що підтверджують факт загибелі Олексія, зокрема копії довідок з військової частини та покази побратимів полеглого воїна, задовольнив позовну заяву та оголосив чоловіка померлим.

Тепер Надія зможе отримати свідоцтво про смерть сина, а далі з неповнолітнім онуком звертатися по виплату одноразової грошової допомоги у зв’язку з загибеллю військовослужбовця.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень № 613/2048/23