назад

Закриття провадження у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення

Доручення № 784 від 20.07.2015 року, 

кримінальне провадження № 22015210000000025 від 07.07.2015 року

Адвокат Крічфалушій Людмила Іллівна.

Адвокат довела відсутність в діях громадянки України складу злочину – державна зрада, за який останню могли позбавити волі на строк до п’ятнадцяти років.

07 липня 2015 року слідчим відділом УСБ України в Тернопільській області розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22015210000000025 за фактом готування Т. до вчинення державної зради, тобто злочину, передбаченого ч. 1 ст. 14 та ч.1 ст. 111 КК України (готування до вчинення державної зради – особливо тяжкий злочин, за який передбачено максимальне покарання у виді позбавлення волі строком до п’ятнадцяти років).

Підставою для внесення відомостей до ЄРДР був рапорт оперуповноваженого Чортківського МРВ Управління СБУ в області, складений 06 липня 2015 року за результатами опитування громадянки Т., під час якого остання добровільно повідомила, що у другій половині 2014 року погодилася на пропозицію представників так званого міністерства держбезпеки «Луганської народної республіки» надавати їм допомогу у проведенні підривної діяльності проти України.

Зважаючи на те, що Т. добровільно повідомила органам безпеки України вказану інформацію, до Тернопільського міськрайонного суду було направлено клопотання про звільнення Т. від кримінальної відповідальності на підставі ч. 2 ст. 111 КК України.

Відповідно до обраної та узгодженої з адвокатом тактики захисту, в судовому засіданні Т.заявила, що не бажає бути звільненою від кримінальної відповідальності і просила суд відмовити в задоволенні клопотання через його необґрунтованість.

У зв’язку з цим, клопотання було повернуто органу досудового слідства для проведення досудового слідства в загальному порядку.

В подальшому адвокатом разом з підзахисною було реалізовано тактику захисту з метою доведення невинуватості Т. та відсутності в її діях державної зради.

Так, під час допиту Т. в інкримінованому їй кримінальному правопорушенні своєї вини не визнала та заперечила будь-яку співпрацю з органами безпеки «ЛНР». Ствердила, що протокол опитування особи від 06 липня 2015 року, хоча і написаний нею власноручно, однак був надиктований їй працівниками Чортківського МРВ УСБУ в Тернопільській області. Коли писала протокол, викладаючи при цьому не завжди вірні дані на яких наполягали правоохоронці, то переживала за своє життя та здоров’я, і за можливе знищення ними оригіналів документів про здобуту освіту та трудову діяльність тощо.

Незважаючи на проведені в кримінальному провадженні слідчі (розшукові) та негласні слідчі (розшукові) дії, спрямовані на отримання доказів у даному провадженні, відомостей, що вказують на винуватість Т. у вчиненні даного кримінального правопорушення не здобуто. Її вина в інкримінованому злочині зібраними у провадженні матеріалами досудового слідства не підтверджується.