назад

Костянтин — військовий. Заборгував за кредитним договором і отримав судовий позов від фінансової установи про стягнення боргу.

У травні 2023 року він взяв 5 тис. грн в кредит і зобов’язався повернути його, сплатити комісію за надання кредиту та проценти за користування кредитом у термін, встановлений договором. Проте не виконав свої зобов’язання.

Річ у тім, що до лютого 2024 року він перебував у зоні бойових дій на Донеччині, де часто не було мобільного зв’язку, він не мав можливості вчасно сплачувати відсотки за кредитом і повідомити про цю обставину кредитора.

Фінансова компанія, з якою військовослужбовець укладав кредитний договір, продала цей борг іншій фінансовій компанії, яка й подала позов до суду — на 19 750 грн, в тому числі – заборгованість за тілом кредиту – 5000 грн, заборгованість за відсотками – 14 250 грн, заборгованість за комісією – 500 грн.

По допомогу чоловік звернувся до системи БПД — до Талалаївського бюро правничої допомоги, що на Чернігівщині.

Оскільки Костянтин військовий, то на нього поширюються пільги передбачені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Військовим не можуть нараховуватися штрафні санкції і пені за невиконання зобов’язань за користування кредитом, а також вони не зобов’язані платити проценти за користування кредитом.

А оскільки Костянтин має статус учасника бойових дій, це дає йому право на безоплатну допомогу із зверненням до суду. Представляти його інтереси у суді доручили юристці Яні Мудревській.

Вона склала до суду відзив на позовну заяву про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Суд частково задовольнив вимоги позивача — фінансової установи, постановивши стягнути з Костянтина заборгованість за кредитним договором в сумі 5500 грн, а в задоволенні іншої частини позовних вимог відмовив за безпідставністю.

Ця справа а Єдиному державному реєстрі судових рішень: №747/72/24.