назад

Затримка розрахунку при звільненні працівниці обійшлася підприємству в майже 50 тисяч гривень

До Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася жінка, з якою при звільненні не розрахувалося підприємство, де вона раніше працювала. Наказом місцевого центру клієнтці призначили адвоката Ігоря Худого (доручення № 15 від 3 лютого 2016 р.). Він підготував позов про стягнення заробітної плати і середнього заробітку за час затримки розрахунку.

     У позовній заяві адвокат зазначив, що 18 травня 2015 р. його клієнтка за власною ініціативою звільнилася з ТзОВ «Подільська веселка». Проте підприємство з нею не розрахувалося, заборгувавши 3100 грн заробітної плати. Зважаючи на це, позивачка просить стягнути з відповідача 3100 грн заборгованості із заробітної плати та середній заробіток за період затримки розрахунку у сумі 45772 грн 27 коп.

Оскільки представник відповідача повторно в судове засідання не з’явився і про причини неявки не повідомив, хоча про час і місце слухання його поінформували належним чином, суд розглядав справу заочно на підставі наявних у справі доказів.

Як вдалося з’ясувати під час судового розгляду, при звільненні позивачки розрахунок з нею проведено не було, через що утворилася заборгованість із заробітної плати за період з 01.12.2014 р. по 18.05.2015 р. в сумі 12416,07 грн. Однак протягом жовтня-листопада 2015 року відповідач частково погасив заборгованість, не виплативши 3100 грн.

Згідно з нормами Кодексу законів про працю України (ст.ст. 116117), якщомає місце затримка у виплаті заробітної плати позивачу при звільненні і розмір невиплаченої заробітної плати не заперечується відповідачем, відповідач повинен виплатити працівникові середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

У цьому випадку середній заробіток за час затримки виплати, розрахований відповідно до вимог законодавства, мав би становити 46 тис. грн.

Зважаючи на приписи законів та враховуючи аргументи, наведені адвокатом, Кам’янець-Подільський міськрайонний суд своїм рішенням від 29 серпня 2016 року вирішив позов частково задовольнити і стягнути з ТзОВ «Подільська Веселка» на користь позивачки 3 100 грн заборгованості із заробітної плати та 45 772 грн компенсації за затримку розрахунку при звільненні з урахуванням податків, зборів і обов’язкових платежів.