назад

Завдяки адвокатці з системи безоплатної правової допомоги жінка зможе отримувати пенсію у зв’язку з втратою годувальника

Адвокатка Мирослава Дацишина, яка співпрацює з Шепетівським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, допомогла своїй клієнтці довести, що жінка перебувала на утриманні сина і з його смертю втратила постійне джерело існування. Відтак клієнтка може претендувати на пенсію у зв’язку з втратою годувальника.

До Ізяславського бюро правової допомоги Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась жінка, яка належить до соціально незахищених верств населення, з проханням допомогти їй в оформленні пенсії по втраті годувальника відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Під час консультування громадянки юристи встановили, що клієнтка, яка є особою похилого віку, постійно проживала зі своїм сином та вела з ним спільне господарство. У лютому 2017 року її син помер. З його смертю жінка втратила і постійне джерело для свого існування – синові доходи.

Щоб отримувати пенсію у разі втрати годувальника відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», клієнтка мала довести факт перебування на утриманні сина в суді. Тож для допомоги жінці місцевий центр видав доручення № 2204-0000049 від 06.03.2019 року адвокатці Мирославі Дацишиній, яка підготувала заяву та звернулася до суду.

Під час судового розгляду справи адвокатка пояснила, що заявниця перебувала на постійному утриманні сина, оскільки він був військовим пенсіонером, мав тимчасові заробітки, надавав їй постійну матеріальну допомогу, оплачував їй лікування серцево-судинних та неврологічних хвороб.

Слова правозахисниці підтверджували надані суду рішення лікарсько-консультаційної комісії Ізяславської ЦРЛ про потребу в постійному медикаментозному лікуванні заявниці, довідка з управління Пенсійного фонду про отримувану сином пенсію за вислугою років, а також покази свідків про те, що син заявниці постійно допомагав матері по господарству, купував ліки, продукти харчування, фінансував ремонт у будинку, де вона проживає.

Врахувавши наведені адвокатом аргументи та те, що в справі відсутній спір про право, а факт перебування заявниці на утриманні сина підтвердився в судовому засіданні й іншим чином довести його жінка не має можливості, суд вирішив задовольнити заяву та встановити факт перебування жінки на утриманні її померлого сина. Тож тепер клієнтка бюро зможе претендувати на пенсію у зв’язку з втратою годувальника.