назад

Завдяки адвокату суд задовольнив позов про відшкодування моральної шкоди у розмірі 300 000 гривень

До Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся Клієнт у справі про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої вчиненням кримінального правопорушення.

Центром прийнято рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги громадянину та видано доручення адвокату Олегу Огороднику.

Як було з’ясовано, у серпні 2016 року у місті Луцьку громадянин В., діючи зі злочинною недбалістю, умисно наніс Клієнту удар кулаком в обличчя, від чого останній впав на асфальт, вдарився головою та втратив свідомість, отримавши при цьому тяжке тілесне ушкодження.

Вироком Луцького міськрайонного суду Волинської області громадянина В. визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ст. 128 КК України.

Внаслідок завданих тілесних ушкоджень Клієнт вимушений був двічі перебувати на лікуванні. За час лікування потерпілим витрачено понад 20 тисяч гривень на медичні препарати. Проте відповідачем було лише частково відшкодовано матеріальні збитки потерпілому.

При підготовці цивільного позову про відшкодування шкоди, завданої вчиненням кримінального правопорушення, адвокат Олег Огородник розрахував ступінь моральної шкоди, виходячи з того, що Клієнту завдано фізичні травми, які призвели до інвалідності ІІ групи.

Для визначення можливого розміру компенсації моральної шкоди адвокат застосував «Методику встановлення спричинення моральної шкоди і метод оцінки розміру компенсації викликаних страждань» доктора юридичних наук А.М. Ерделевського. У позові навів докази усіх страждань, які довелося перенести потерпілому та членам його родини, внаслідок завданих тілесних травм відповідачем.

Суд узяв до уваги викладені у позовній заяві доводи та обґрунтування адвоката про відшкодування моральної шкоди в розмірі 300 тисяч гривень та матеріальної шкоди понад 15 тисяч гривень.

Рішенням Луцького міськрайонного суду Волинської області від 27.03.2017 позовні вимоги задоволено у повному обсязі.