назад

Фахівчиня системи БПД допомогла скасувати судовий наказ про стягнення заборгованості за газ

До Сосницького бюро правової допомоги звернулась пані Олександра з питанням стосовно скасування судового наказу. В ході спілкування стало відомо, що жінка отримала судовий наказ виданий Сосницьким районним судом Чернігівської області в якому йшлося про стягнення з неї коштів за послуги постачання природного газу.

Пані Олександра пояснила, що вона помилково передала обсяг спожитого газу в квітні 2022 року і саме за цей помилковий показник обсягу спожитого газу виникла заборгованість.

Після з’ясування   усіх обставин справи було прийнято звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги. На підставі наказу Менського місцевого центру з надання БВПД інтереси пані Олександри, під час вирішення даного питання, представляла завідувач Сосницького бюро правової допомоги Олена Прасол.

Узгодивши із заявницею правову позицію та зібравши необхідні документи фахівчиня системи БПД склала заяву про скасування виданого судового наказу.

Відповідно до статті 160 ЦПК України судовий наказ – один із видів рішення суду про стягнення з відповідача грошових коштів, який видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених  статтею 161 цього Кодексу, в тому числі, про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, електронних комунікаційних послуг, послуг телебачення і радіомовлення та  одночасно є виконавчим документом. Після винесення судового наказу суд не пізніше наступного дня направляє боржнику копію винесеного судового наказу.

Відповідно до частини 1 ст. 170 ЦПК України боржник має право протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав.

Результатом розгляду заяви стало винесення Сосницьким районним судом Чернігівської області ухвали про скасування судового наказу та задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень:  № 745/6/23