назад

Завдяки фахівцю Голопристанського місцевого центру клієнт може без перешкод користуватися власним житлом

До Голопристанського місцевого центру з надання БВПД звернувся громадянин К., який потребував безоплатної вторинної правової допомоги. Складення документів процесуального характеру та представництво інтересів клієнта К. в суді Голопристанський місцевий центр доручив начальнику  відділу представництва Вікторії Комаренко (довіреність №144-2017 від 18.09.2017 року).

Суть справи полягала в тому, що громадянин К. є власником житлового будинку з господарчими та побутовими будівлями та спорудами, що підтверджується витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 2006 року.

Громадянин К. є одинокою людиною похилого віку, потребує сторонньої допомоги, тому домовився з громадянкою Щ., яка не є членом його сім’ї чи родичкою, про те, що жінка переїде проживати за його адресою, щоб допомагати поратись по господарству. Натомість склав на її ім’я заповіт на своє майно та зареєстрував громадянку Щ. за своєю адресою.

Громадянка Щ. періодично приходила та допомагала готувати їжу, але так і не заселилась до будинку, не проживала в ньому, не допомагала утримувати будівлю в належному для проживання стані. Через деякий час вона взагалі перестала надавати допомогу по господарству громадянину К., як домовлялись раніше.

Громадянин К. скасував заповіт та неодноразово просив громадянку Щ. знятися з реєстрації місця проживання, але остання відмовлялася, чим перешкоджала громадянину К. у здійсненні права користування та розпорядження своїм майном.

Старшим інспектором виконавчого комітету Голопристанської міської ради надано довідку від 09.10.2017, яка підтверджує, що громадянка Щ. з 2014 року зареєстрована за даною адресою, але фактично там ніколи не проживала. Цей факт підтвердили й сусіди.

У зв’язку з вищевикладеним, громадянин К. змушений був звернутися до суду з позовом про усунення перешкод у користуванні власним будинком.
Відповідно до ч.1 ст. 391 Цивільного кодексу України власник має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном. У свою чергу, громадянка Щ., яка ніколи не проживала за адресою реєстрації, втратила право користування житловим приміщенням відповідно до ч. 2 ст. 405 Цивільного кодексу України, а саме, внаслідок її відсутності там без поважних причин понад рік.

Вивчивши матеріали справи, фахівець звернулася до суду із позовом про усунення перешкод у користуванні житлом.

Рішенням Голопристанського районного суду Херсонської області від 12.12.2017 позов громадянина К. про усунення перешкод у користуванні житловим приміщенням задоволено. Суд визнав громадянку Щ. такою, що втратила право користування житлом за даною адресою.