назад

Завдяки фахівцю Володимир-Волинського місцевого центру за дітьми визнано право власності на спадкове майно

До Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась громадянка К. у справі про визнання права власності на спадкове майно своїх неповнолітніх та малолітніх дітей.

Центром було прийнято рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги та призначено головного спеціаліста відділу представництва Ірину Прояву для захисту інтересів Клієнтки у суді.

У позовній заяві представник позивача покликалась на те, що її Клієнтка перебувала зі своїм колишнім чоловіком в офіційному шлюбі, від якого у них народилося шестеро дітей. Батько дітей помер у квітні 2016 року. Заповіту на належне йому майно не залишив, тому після його смерті відкрилася спадщина за законом. Оформити спадщину у нотаріальному порядку Клієнтка Центру не може, оскільки оригінали правовстановлюючих документів втрачені за невідомих обставин.

Згідно рішення Володимир-Волинського міського суду Волинської області від 17.05.2012 шлюб між Клієнткою та її чоловіком було розірвано. У зв’язку із цим право на спадкування мають їхні діти.

Ірина Проява у судовому засіданні зазначила, що спадщина належала покійному та підтвердила цей факт довідкою з управління держгеокадастру, інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та копією державного акту на земельну ділянку.

Також представник позивача одночасно з позовною заявою подала до суду клопотання про звільнення позивача від сплати судового збору як багатодітної матері.

10.02.2017 Володимир-Волинський міський суд звільнив Клієнтку від сплати судового збору, а 18.04.2017 своїм рішенням позов задовольнив, визнавши за її неповнолітніми та малолітніми дітьми право власності на спадкове майно в рівних частках.