назад
22.08.19

Завдяки успішному захисту адвоката Руслана Яремчука у суді доведена повна невинуватість клієнта

За дорученням Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві адвокат Руслан Яремчук надавав правову допомогу пану «Д», якого обвинувачували у вбивстві пана «К». Пан «Д» тримався під вартою 2 роки до моменту проголошення виправдувального вироку.

За дорученням Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві адвокат Руслан Яремчук надавав правову допомогу пану «Д», якого обвинувачували у вбивстві пана «К». Пан «Д» тримався під вартою 2 роки до моменту проголошення виправдувального вироку.

Трохи з біографії підзахисного: 55 річний, уродженець міста Перевальськ Луганської області, який без перебільшення, половину свого життя провів в установах позбавлення волі, де він підчепив ряд хронічних інфекційних захворювань. Всі рідні та близькі пана «Д», у тому числі дружина та малолітня донька залишились на тимчасово окупованій території у місті Луганську, в той час коли герой нашої історії поїхав на заробітки до міста Києва. У Києві пан «Д» знайшов роботу та винайняв житло, а також відшукав свого шкільного приятеля пана «К», якого впустив до свого житла та допоміг у пошуку роботи.

Згодом тіло пана «К» без ознак життя було виявлено в Дарницькому районі столиці. На тілі було виявлено ряд тілесних ушкоджень, в тому числі різані та колоті рани, проте, як в подальшому було встановлено, смерть настала в наслідок крововиливу в головний мозок. На місці події було виявлено сліди крові.

Працівники поліції негайно розпочали досудове розслідування, прибувши за місцем проживання потерпілого було виявлено раніше неодноразово судимого пана «Д», який в останнє відбував покарання за заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, що спричинило смерть потерпілого. При цьому, у нього на одязі також були сліди крові.

В цей момент пана «Д» було взято під варту та він не бачив свободи 2 роки до моменту проголошення виправдувального вироку. За час перебування пана «Д» під вартою до нього застосовувались заходи психологічного тиску, а також негласні слідчі дії. Проте отримати зізнання у вчиненні вбивства пана «К» сторона обвинувачення так і не змогла.

Проте на стадії відкриття матеріалів досудового розслідування у справу вступає адвокат Руслан Яремчук. Правильна стратегія та тактика захисту адвоката в суді призвели до того, що з показань матері та тітки загиблого було встановлено відсутність у пана «Д» мотиву на вбивство пана «К», а також з’ясування альтернативної версії, про те, що вбивство могли вчинити працівники правоохоронних органів, які за декілька місяців до смерті, сильно побили пана «К». Свідки у даному кримінальному провадженні, які бачили та чули двох осіб, напередодні убивства, відповідаючи на запитання захисника, надали суду показання про те, що пан «Д» зовсім не схожий на цих осіб. Захистом поставлено під сумнів, знаходження мобільних телефонів потерпілого та обвинуваченого, в зоні дії однієї базової станції оператора мобільного зв’язку, через відсутність інформації про належність тих чи інших номерів телефонів конкретним особам.

Проте вирішальним доказом для суду став висновок ДНК експертизи, проведеної за клопотанням захисту, згідно якого встановлено, що на одязі обвинуваченого не було крові потерпілого, а була його власна кров, а кров, виявлена на місці події належить самому потерпілому.Крім того, було з’ясовано, що ДНК дослідження було проведено ще під час досудового розслідування, проте його висновок обережно приховувався.

Таким чином, захисту вдалося переконати досвідчену колегію суддів у невинуватості пана «Д», якого було повністю виправдано та звільнено з під варти в залі суду.

З вироком Дарницького районного суду міста Києва від 12 липня 2019 року у справі № 753/17792/17 можливо ознайомитись на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень за посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/83000318