назад

Завдяки вдало обраній тактиці захисту двоє осіб, які обвинувачувались у вчиненні особливо тяжкого злочину вийшли на волю.

Органом досудового розслідування Б. та С. обвинувачувалися у вчиненні особливо тяжкого злочину, передбаченого ч.3 ст.187 КК України, а саме в тому, що діючи за попередньою змовою групою осіб з метою заволодіння чужим майном, шляхом подолання опору охоронця приміщення, проникли у службове приміщення фірми «С», де здійснили напад на охоронця, поєднаний із насильством небезпечним для здоров’я останнього, яке виразилось у заподіянні тілесних ушкоджень середньої тяжкості, після чого відкрито викрали зі столу належний потерпілому мобільний телефон, вартістю 100,67 грн.

Обвинувачені Б, 1987 р.н., раніше неодноразово судимий та С., 1983 р.н. також раніше судимий, із 2012 року перебували під вартою.

Захисником обвинуваченого С. був призначений адвокат Пилипів Ігор Іванович згідно доручення Центру від 06.08.2013 № 455, а захисником обвинуваченого Б. – адвокат Бідюк Світлана Віталіївна згідно доручення Центру від 12.12.2013 № 800.

В ході судового розгляду даного кримінального провадження, дії обвинувачених Б. та С. перекваліфіковані на злочин середньої тяжкості та зменшено обсяг обвинувачення, а саме на ч.2 ст.28 ч.1 ст.122 КК України (умисне нанесення середньої тяжкості тілесних ушкоджень, вчиненому за попередньою змовою групою осіб).

Вироком Рівненського міського суду від 25.02.2014 С. та Б. було звільнено з – під варти в залі суду по відбуттю покарання.

Підставою для зміни правової кваліфікації та обсягу обвинувачення стало те, що адвокатами Центру при здійсненні захисту обрано порядок дослідження доказів, при якому в ході судового розгляду спочатку був допитаний потерпілий, який повідомив суду нові фактичні обставини, а лише після того підзахисні надали свої свідчення, які узгоджувалися із позицією потерпілого про відсутність розбійного нападу, а наявності умислу лише на нанесення тілесних ушкоджень потерпілому у зв’язку з неприязними стосунками.