назад

Завдяки зусиллям адвоката Геннадія Михальця потерпіла отримала відшкодування моральної шкоди

У вересні 2018 року до Сарненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася пані Олена (ім’я змінено). Клієнт центру потребувала правової допомоги, що передбачає здійснення представництва інтересів у суді у кримінальному провадженні за ч.1 ст.185 КК України, в якому вона являється потерпілою.

Оскільки, відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» вищевказаний клієнт МЦ має право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги, то Сарненським місцевим центром з надання БВПД було призначено адвоката Геннадія Михальця, який діяв на підставі дорученням № 017/3-0000246 від 06 вересня 2018 року.

Потерпілою пані Оленою до обвинуваченого пана Дмитра (ім’я змінено) заявлено цивільний позов про відшкодування обвинуваченим моральної шкоди, завданої потерпілій злочином.

Суму відшкодування потерпілою визначено у 40000 грн. В обгрунтування позовних вимог було вказано, що внаслідок протиправних дій обвинуваченого потерпілій були завдані моральні страждання, які виразились у душевних хвилюваннях з приводу протиправної поведінки стосовно неї, крім того потерпіла є інвалідом, має хронічні захворювання, а обвинувачений не відчуває докору сумління за скоєне, вину у завданні моральної шкоди не визнає.

Статтею 23 ЦК України встановлено, що особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав. Моральна шкода полягає: 1) у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я; 2) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв’язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім’ї чи близьких родичів і т.д.

Згідно із ст.1167 ЦК України – моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.

16 січня 2019 року завдяки зусиллям адвоката Михальця Геннадія Вікторовича, рішенням Сарненського районного суду позов було задоволено частково та стягнуто з обвинуваченого пана Дмитра на користь пані Олени 2000 грн. у відшкодування завданої моральної шкоди.На даний час рішення набрало законної сили та не оскаржувалось.