назад

До Ковельського бюро правничої допомоги, роботу якого підтримує Данська рада у справах біженців, звернулась пані Ніна, яка розповіла, що у червні 2022 року  в смт. Успенка Луганської області,  яке перебуває в тимчасовій окупації, померла її мати.

Після смерті матері пані Ніна отримала лікарське свідоцтво про смерть, довідку про причину смерті та свідоцтво про смерть матері, видані установою, що знаходиться на окупованій території. Однак, під час евакуації з постійного місця проживання оригінали цих документів було втрачено.

Відтак, єдиним шляхом для отримання свідоцтва про смерть державного зразка для пані Ніни стало — звернення до суду за встановленням факту смерті матері.

Оскільки внутрішньо переміщені особи мають право на безоплатну вторинну правничу допомогу, представляти інтереси клієнтки уповноважили юристку Ковельського бюро правничої допомоги Анну Капітан.

«Справи про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду. Відповідно до діючого законодавства пані Ніна могла бути заявницею в цій категорії справ, тому після збору доказів мною було підготовлено процесуальний документ до Ковельського міськрайонного суду – заяву про встановлення факту смерті матері пані Ніни на тимчасово окупованій території», — розповіла Анна Капітан.

Суд задовольнив заяву пані Ніни. Тепер вона зможе отримати свідоцтво про смерть  державного зразка.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 159/4954/23