назад

Жінка з інвалідністю в суді відстоювала своє право на догляд соціального працівника

Світлана Петрівна має інвалідність 1 групи. Жінка потребує постійної фізичної допомоги сторонньої людини. Протягом останніх 6-ти років за нею доглядала соціальна працівниця Марина. 

Проте на початку 2023 року працівники місцевої соціальної служби повідомили Світлану Петрівну та її доглядальницю про те, що з 01 січня жінці потрібно буде знову подати документи на призначення догляду соціальним працівником, а Марині пройти відповідне навчання та скласти іспит.

Марина пройшла навчання та склала відповідний іспит, а Світлана Петрівна

подала звернення про потребу в наданні соціальних послуг з догляду на професійній основі та відповідно про згоду Марини надавати ці послуги.

На засіданні комісії з проведення обстеження сімей селищної ради, було прийнято рішення про відмову в наданні Світлані Петрівні соціальної послуги з догляду на професійній основі у зв’язку із відсутністю на це коштів у бюджеті громади.

Натомість жінці запропонували отримати послугу паліативного догляду в місцевій багатопрофільній лікарні або послугу стаціонарного догляду у відділенні стаціонарного догляду для постійного проживання у тамтешньому Центрі надання соціальних послуг.

Проте, за словами Світлани Петрівни, у Центрі надання соціальних послуг її повідомили, що селищна рада взагалі не зверталась до них.

Щодо паліативного догляду в місцевій  багатопрофільній лікарні, то жінці сказали, що в цей заклад її можуть прийняти лише на 1 – 2 місяці, а не на постійне перебування.

Тож Світлана Петрівна по допомогу звернулась до Ковельського бюро правничої допомоги. Оскільки  жінка — особа з інвалідністю та отримує пенсію, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а отже має право на безоплатну вторинну правничу допомогу. Представляти її інтереси було призначено адвоката, який співпрацює з системою БПД Романа Горблюка.

Адвокат вивчив матеріали справи та подав до суду позов про визнання протиправними та скасування рішень, а також зобов’язання прийняти рішення про надання клієнтці соціальних послуг з догляду на професійній основі.

Проаналізувавши усі обставини, суд зазначив, що відмова в укладенні договору про надання соціальних послуг з догляду на професійній основі у зв’язку з обмеженістю фінансових ресурсів бюджету є протиправною.

Тож суд вирішив визнати протиправним та скасувати рішення комісії про відмову в наданні соціальної послуги з догляду на професійній основі та зобов’язати селищну раду за результатами комплексного визначення індивідуальних потреб прийняти рішення про надання їй соціальних послуг з догляду на професійній основі фізичною особою із переліку фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень № 140/32026/23