назад

Зміна правової кваліфікації злочину (у разі зниження найвищого ступеню тяжкості злочину з тяжкого на середньої тяжкості)

Адвокат Володимир Басараб на підставі доручення виданого Регіональним центром № 014-0001712 від 08.07.2016 надавав правову допомогу підзахисному, який обвинувачувався у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2                ст. 121 (Умисне тяжке тілесне ушкодження) КК України. Санкція якого передбачає позбавлення волі на строк від семи до десяти років.

Підзахисний обвинувачувався у тому, що 05.04.2016 під час конфлікту, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, наніс потерпілому один удар рукою в область обличчя. Внаслідок удару потерпілий, який також знаходився в стані алкогольного сп’яніння, сидячи в цей час навприсядки на стільці, не втримавшись на ногах упав на землю, вдарившись лівою частиною голови. 15.04.2016 внаслідок черепно-мозкової травми настала смерть потерпілого, яка має прямий причинний зв’язок із названими тілесними ушкодженнями.

В судовому засіданні адвокатом зазначалось, що його підзахисний  на ґрунті раптово виниклого конфлікту, проявивши злочинну недбалість, не передбачивши можливості настання суспільно-небезпечних наслідків від вчинених ним дій, хоча повинен був та міг їх передбачити, наніс потерпілому один удар долонею правої руки в область обличчя, в результаті чого потерпілий впав та вдарився потиличною стороною голови о землю і отримав тяжкі тілесні ушкодження від яких настала його смерть – що підтверджуються показами експерта.

Крім того, стороною обвинувачення не доведено ані кількість нанесених обвинуваченим ударів, які прокурор вважав встановленим, що відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень, внаслідок яких настала смерть потерпілого а саме не менше 4-х, ані умисел підзахисного на заподіяння потерпілому навмисного тяжкого тілесного ушкодження.

Крім цього, адвокат привертав увагу суду на те, що його клієнт щиро кається та добровільно допомагав розкриттю злочину.

Заслухавши доводи учасників судового процесу суд І інстанції перекваліфікував дії обвинуваченого з ч. 2 ст. 121 на ч. 1 ст. 119 КК України, тобто на вбивство, вчинене через необережність. Вироком від 18.07.2017 Корабельний районний суд м. Миколаєва визнав винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 119 КК України, та призначив йому покарання у виді позбавлення волі на строк 4 роки із зарахуванням строку тримання під вартою відповідно до положень ч. 5 ст. 72 КК України.