назад

Зміна правової кваліфікації злочину з тяжкого на середньої тяжкості

Доручення № 1128 від 09.10.2015 р.

кримінальне провадження № 1201521010000085 від 25 березня 2015 року. 

Адвокат Жеребецька Ірина Орестівна.

К. обвинувачувався у тому, що проникнувши у житло  громадянина С. у Зборівському районі Тернопільської області, таємно викрав із столу золотий ланцюжок та грошові кошти в сумі 500 євро. Після чого покинув територію житлового господарства С. Своїми діями К. вчинив кримінальне правопорушення передбачене ч. 3  ст.185 КК України (крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому, – тяжкий злочин, за який передбачено максимальне покарання у вигляді позбавлення волі строком до шести років).

В ході досудового слідства адвокатом Жеребецькою І.О. обрано стратегію захисту, яка передбачала можливість доведення того, що К.  не вчиняв незаконного проникнення в житло потерпілого С., як про це йому було пред’явлено в підозрі, а мав туди вільний доступ, оскільки мав приязні відносини з С. і знаходився в його володінні зі згоди С., а тому відсутня така кваліфікуюча ознака злочину як «проникнення в житло чи інше володіння особи», що є підставою для перекваліфікації дій підозрюваного на менш тяжкий злочин.

Внаслідок цього, слідчими органами змінено правову кваліфікацію дій підозрюваного К.  Дії К. перекваліфіковано з ч. 3 ст. 185 КК України на ч. 2 ст.185 КК України – злочин середньої тяжкості, за який передбачено максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти  років.