назад

Змінила адресу і через суд отримала обмежувальний припис щодо чоловіка-кривдника

До Березівського бюро правової допомоги, що на Одещині, звернулась Марія, яка потерпала від домашнього насильства від чоловіка Степана. 

«Чоловік зловживав алкоголем та напідпитку ображав, принижував мене і погрожував фізичною розправою. А найстрашніше, що все це він робив в присутності дитини», – розповіла юристам Марія.

Степан тричі був визнаний судом винним у вчиненні адміністративних правопорушень за фактом вчинення домашнього насильства (стаття 173-2 КУпАП), поліцією складався терміновий заборонний припис строком на 5 діб, проте це його не зупиняло. 

Через систематичність вчинення домашнього насильства Марія звернулась до поліції, в результаті чого була відкрита кримінальна справа за статтею домашнє насильство (126-1 Кримінального кодексу України) та розпочато досудове розслідування.

Марія змінила місце проживання і, щоб припинити знущання та обмежити спілкування чоловіка з дитиною, хотіла через суд заборонити Степану розшукувати її та наближатися до неї. 

Оскільки жінка визнана постраждалою від домашнього насильства, вона має право на безоплатну вторинну правничу допомогу.

Представляти інтереси Марії в суді уповноважили юристку бюро Катерину Луганенко. 

Юристка склала заяву до суду про видачу обмежувального припису відносно кривдника. До заяви фахівчиня додала постанови суду про визнання чоловіка винним у вчиненні адміністративних правопорушень за вчинення домашнього насильства, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття кримінальної справи за статтею домашнє насильство, терміновий заборонний припис та свідоцтво про народження дитини. 

Суд задовольнив заяву та видав обмежувальний припис строком на 6 місяців та передбачив для кривдника наступні обмеження:

  • перебувати в місці спільного проживання (перебування) з Марією;
  • обмежити спілкування з Марією та дитиною;
  • заборонити наближатися на відстань 300 м до місця проживання Марії;
  • заборонити особисто чи через третіх осіб розшукувати Марію, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;
  • заборонити вести телефонні переговори з Марією, або контактувати з нею через інші засоби зв`язку особисто і через третіх осіб.

Ця справа в Єдиному державному реєстру судових рішень: № 494/2004/23