назад

Звільнення від покарання/кримінальної відповідальності

За клопотанням захисника – адвоката Ігоря Свєтлічного щодо його підзахисного З., засудженого у 2013 році Оболонським районним судом м.Києва до 2 років позбавлення волі за ч.2 ст. 185 КК України, а потім у 2014 році – Солом’янським районним судом м.Києва за ч.2 ст.190 КК України до позбавлення волі строком на 4 роки, у сукупності вироків до 4 років і 6 місяців була застосована амністія Шевченківським районним судом м.Києва згідно ст. 6 Закону України «Про амністію у 2014 році».
У цьому випадку амністія була застосована щодо підзахисного за клопотанням захисника саме після перегляду останнього вироку Апеляційним судом Києва, коли вирок за сукупністю вироків згідно ч.4 ст.71 КК України вже вступив в силу, таким чином була застосована амністія фактично до двох судових рішень.

 

Підзахисний адвоката Ігоря Свєтлічного обвинувачувався у скоєнні замаху на тяжкий злочин проти власності юридичної особи за ч.3 ст.185 КК України (доручення центру № 7657 від 31.07.2014 ). Зокрема, він проник у сховище будівельної фірми, де зберігався металопрокат, винайняв вантажний автомобіль з водієм та вантажників, організував погрузку металопрокату на винайнятий ним вантажний авомобіль, але був затриманий на місці скоєння правопорушення співробітниками патрульно-постовою служби міліції. Стратегією захисту, яку обрали адвокат спільно з підзахисним в той час, була необгрунтованість підозри, протиріччя у поясненнях очевидців, недоведенність злочину до завершення (замах на злочин), позитивні характеристики підозрюваного та наявність реєстрації у місті Києві. Слідчий суддя відмовив у задоволенні клопотання слідчого про обрання запобіжноо заходу у виді тримання під вартою, обравши у якості такого особисте зобов’язання. Однак обвинувачений, побоюючись відповідальності за скоєне, знаходячись, хоча і на волі, але під впливом кримінального оточення, незважаючи на поради адвоката, не з’явився більше до слідчого та був оголошений у розшук. Захисник, зберігаючи адвокатську таємницю,продовжував активно захищати підзахисного усіма законними засобами, діючи згідно доручення центру БВПД, незважаючи що слідство по цьому проводженню було зупинено по розшуку підозрюваного. Клієнта адвоката Свєтлічного було знов затримано у вересні 2014 року. Враховуючи обставини, що склалися йому було обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою. Захисник зв’язувався з родичами обвинуваченого, будинком соціального піклування, РАГС, розшукав сина підзахисного та витребовував відомості чи позбавлений його клієнт батьківських прав щодо своєї дитини, а також віднайшов інші пом’якшувальні обставини. Завдяки таким діям сторони захисту, Шевченківський районний суд м.Київ 26.09.2014 року, незважаючи на перебування особи в розшуку та тяжкість злочину, виніс вирок – 4 роки позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з іспитовим строком 2 роки. Засудженого звільнено з-під варти в залі суду.