назад

Звільнення від відбування покарання з випробуваннямза вчинення особливо тяжкого злочину

Адвокат Хорошун Сергій Анатолійович

Доручення № 023-0000984 від 30.09.2014 року
Провадження № 12014250000000354

Кваліфікація діяння: ч.2 ст.149 КК України (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини).Санкція статті передбачає максимальну міру покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років з конфіскацією майна або без такої.

Адвокат Сергій Хорошун вступив у справу на стадії досудового розслідування та приймав участь в розгляді справи в суді.
По справі обвинувачувався С.В.М. по 3 епізодах.

Громядянин С.В.М. в період часу з 12.07.2014 року по 30.07.14 року, за попередньо змовою з невстановленою досудовим розслідуванням особою, умисно, з корисливих мотивів, з метою незаконного збагачення, реалізуючи злочинний намір, спрямований на отримання вигоди від незаконної діяльності, пов’язаної з сексуальною експлуатацією, дізнавшись, що потерпілі К.М.М., Р.Н.О. та К.М.Е. шукають роботу, використовуючи це у вищезазначених цілях, ввів в оману потерпілих відносно дійсного характеру їх діяльності в АР Крим. Приховуючи ці обставини обвинувачений переконував потерпілих про можливість працевлаштування офіціанткою у готелі, пропонуючи вигідні умови проживання та оплати їхньої роботи, таким чином вербував потерпілих виїхати в АРК для роботи офіціанткою в готелі, де їх мала зустріти невстановлена досудовим слідством особа, після чого одразу отримував згоду потерпілих на вказану роботу. В подальшому продовжуючи свій злочинний намір по вербуванню К.М.М., Р.Н.О. та К.М.Е., отримував від них копію їхніх паспортів, щоб в подальшому придбати квиток на потяг для переміщення в АР Крим, запевняючи, що вони там будуть працювати офіціантками, але насправді мав на меті використовувати їх в наданні сексуальних послуг за грошові кошти в АР Крим.

Таким чином, суд кваліфікував дії обвинуваченого С.В.М. за ч.2 ст. 149 КК України., як вербування, вчинене з метою експлуатації, з використанням обману, щодо декількох осіб, вчинене за попередньою змовою, групою осіб.

Судовий розгляд справи здійснювався 04.03.2015 року Придніпровським районним судом. Черкаси колегіально. Захисник Сергій Хорошун, який діяв за дорученням Черкаського ОЦБВПД, завдяки своєму професійному досвіду, зумів переконати суд застосувати покарання не пов’язане із позбавленням волі підзахисного, попередньо пояснивши суду, що С.В.М. є пенсіонером та інвалідом другої групи, на утриманні має матір 1940 р.н., має позитивну характеристику за місцем проживання, щиро кається, вину визнає.

Суд всебічно дослідивши матеріали справи, взявши до уваги доводи адвоката та завдяки його виваженій правовій позиції призначив С.В.М.покарання:

– за ч.2 ст. 149 КК України у виді 5 років позбавлення волі (мінімальний розмір покарання);

На підставі ст.75 КК України звільнив С.В.М. від відбування покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк, терміном 1 рік 6 місяців .